BROUČKOVÉ v Litomyšli Tisk Email

20240522 110246

Ve středu 22.5. třída BROUČKŮ vyrazila linkovým autobusem do Litomyšle. Prošli jsme podloubím Smetanova náměstí,  viděli morový sloup, nejstarší dům U rytířů a fortnou se vydali k zámku. Nahlédli jsme i dovnitř krásného Piaristického kláštera a poté došli do klášterních zahrad. Tam si děti pořádně zaběhaly po měkkém travnatém koberci a snědli malou dobrůtku z batůžku. Cestou zpět po Valech kolem řeky Loučné jsme ještě nemohli minout nový skleněný nadchod s výtahem. Do školky se děti vrátily plni dojmů a v nohách 5 km

Celý článek...
 
Jaro u SKŘÍTKŮ Tisk Email

P4250813

Dne 11.4. jsme vyrazili autobusem na Vinice, kde jsme zahrádkářskou kolonií došli až k lesu. Cestou děti poznávaly kytičky a stromy. U lesa jsme si v altánku pochutnali na svačině ze školky, poté si děti pohrály na dřevěném hřišti. Cestou do školky jsme ještě viděli kozy a prasátka. O týden později jsme naposledy navštívili sokolovnu, kde si děti zaskákaly na nafukovacím hradě. Ve čtvrtek 25.4. čekal předškolní děti výlet do Hvězdárny v Hradci Králové. Pozorovaly planety, hvězdy a vydaly se raketou do vesmíru. Všichni si to moc užili. Poslední den v měsíci duben jsme oslavili ČARODĚJNICE. Děti přišli v kostýmu, čarovaly, tancovaly a plnily různé úkoly. Za odměnu dostaly "čarodějnické vysvědčení".

Celý článek...
 
Čarodějky u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17574

Čarodějky u Zajíčků

Před Filipojakubskou nocí se slétly u Zajíčků čarodějky. Vařily lektvary, divoce tancovaly, čarovaly, přeskakovaly hranici a učily se lopatou přikládat na oheň. Šikovné byly velice a byly to všechny dobré čarodějnice.

Kouzelný květen přejí Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Čarování u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20240430 111642

"Abraka dabraka jen, ať máme krásný den"

Celý článek...
 
Den Země PUSINKY Tisk Email

IMG 20240423 105038449 HDR AE

Děkujeme ZŠ Javornického za připravený program v parku pro děti ke Dni Země, stanoviště byly poutavé a poučné, děti s radostí plnily úkoly a naučily se nové věci. Nejvíc je zaujalo stanoviště s hledáním žížal a také povídání o včelách se sladkou ochutnávkou.

Celý článek...
 
Muzikohrátky u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17503

Výlet do světa hudby

Moc děkujeme za návštěvu p. Alžbětě Jasanské, která nám zprostředkovala prožitkový výlet do světa hudby. Děti si vyzkoušely hru na vlastní tělo, poznávaly a zahrály si na netradiční nástroje, užily si zpěv při živé hudbě a nakonec při hudbě relaxovaly. Výlet jsme si všichni užili.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Návštěva knihovny BROUČKOVÉ Tisk Email

Knihovna

Ve čtvrtek 11.dubna jsme si zarezervovali termín pro naši třídu v dětské knihovně. Na úvod děti namotivovala knihovnice paní Jánová čtenou pohádkou O Budulínkovi, poté si děti mohly samy vybírat knihy k prohlížení. Většina dětí byla v knihovně poprvé, ale několik dětí hlásilo, že si chodí půjčovat knížky s rodiči. Věříme, že jsme děti namotivovali a že ke čtení do budoucna získají kladný vztah. Každopádně v knihovně se jim moc líbilo a my jsme přislíbili další navštěvu. Tímto děkujeme paní Jánové za  milé přijetí.

Celý článek...
 
Zajíčkova velikonoční cesta Tisk Email

IMG 0083

Velikonoční zajíčkova cesta

V předvelikonoční Šedivé úterý jsme se vydali se všemi dětmi na procházku na okraji Vysokého Mýta. Dostali jsme zprávu, že se tam někde ukrývá velikonoční zajíček. Ale než jsme se k němu dostali, potkali jsme čtyři zvířátka. Ty nám zadaly několik úkolů. Nejprve jsme přenášeli zrní na lžíci, abychom nakrmili housátka. U kuřátka jsme hádali hádanky a hledali ztracená vajíčka. U beránka jsme namotávali vlnu a dělali s kamarádem Berany duc. Kozlík nás poprosil o trošku travičky, kterou jsme mu s chutí naškubali. Také jsme se naučili legrační písničku. Ukázali jsme, jestli umíme skákat jako zajíčci. A pak se to stalo. Pod krásně rozkvetlým stromem jsme ho opravdu uviděli. Velký živý velikonoční zajíček se nám ukázal a pro všechny měl připraveny bonbóny a malou čokoládu.

Celý článek...
 
Jaro v MŠ Tisk Email

IMG 0321

Příroda všude kolem nás - při hře i při učení.

Celý článek...
 
Vynášení paní Zimy - ZAJÍČKOVÉ Tisk Email

SDC17447

Vynášení paní Zimy

20.3. k nám přišlo jaro. A co s paní Zimou? S tou jsme se pěkně rozloučili - namalovali ji , vynesli na most k řece Loučné a tady jsme ji pustili na dalekou cestu.

Vítáme tě Jaro a hezké Velikonoce všem!

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
KOŤÁTKA v Litomyšli Tisk Email

IMG 20240320 093807

Na první jarní den jsme s Koťátky vyrazili na výlet do Litomyšle. Byli jsme pozváni na Pedagogickou školu, kde se nás studentky ujaly a snažily se dětem přiblížit hudební díla místního rodáka vynikajícího hudebního skladatele Bedřicha Smetany v hudební, pohybové, dramatické a výtvarné dílničce. Sluníčko nám svítilo a nám se to líbilo

Celý článek...
 
BROUČKOVÉ na vycházce Tisk Email

Jituška

Dopolední vycházka za sněženkami

Celý článek...
 
Karneval u Broučků Tisk Email

20240229 095239

Jednou za rok se převlékneme do masek a užíváme si veselí karnevalu. 

Celý článek...
 
Karneval u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20240222 094935

Dopoledne plné her, soutěží, tance a dobrého pohoštění jsme si moc užili.Dobrá nálada panovala i odpoledne, kdy si rodiče přišli pohrát se svými dětmi

Celý článek...
 
Beránek Tisk Email

IMG 9578

Naše paní učitelka bydlí v Jaroslavi, kde mají obecní ovečky. Jedna ovečka ze stáda porodila dvě jehňátka-beránky. Ale maminka ovce se postarala pouze o jedno a druhého beránka nepřijala. Odkopávala ho od sebe a nedala mu mateřské mléko. Ujala se ho adoptivní maminka – právě naše paní učitelka Lenka se svými dcerami. Vzaly ho domů, poskytly mu teplo, potřebnou péči a především mu dávaly v krátkých časových intervalech dostatek mléka z lahvičky. Pojmenovaly ho Oldík. Beránek se měl k světu a mohl se přijít podívat do školky za dětmi. Když měl dost sil, bylo to týden po jeho narození, začala ho paní učitelka pomalu začleňovat do jeho zvířecí rodiny a my všichni v MŠ sledujeme, zda se to podaří. Podle posledních zpráv a fotek se zdá, že Oldík bude mít dvě rodiny, jednu zvířecí a jednu lidskou.

Celý článek...
 
Karneval u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17373

Byl u nás karneval...

Přesně 14. 2. na svátek sv. Valentýna proběhl u Zajíčků karneval. Tolik krásných víl, hrdinů, zvířátek a princezen jste ještě neviděli. A všichni udatně soutěžili, krásně tančili a hodovali. A nakonec za námi přišla i pohádka, o tom jak chytrá Mášenka přelstila medvěda.

Hurá, ať žije karneval.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Valentýnské tvoření u PUSINEK Tisk Email

IMG 20240212 152144897 HDR AE

V pondělí 12. února u nás ve třídě Pusinek proběhlo tvoření rodičů s dětmi na téma Valentýn. Všichni měli velkou radost ze společných výrobků - vysypávané mandaly a závěsu z kartonových koleček, oboje samozřejmě s motivy srdíček.

Děkujeme za velkou účast a chuť tvořit s námi. 

Celý článek...
 
ZAJÍČCI v zimě Tisk Email

SDC17261

Zajíčci v lednu

Leden už je za námi.  A co dělali v lednu Zajíčci? Pilně navštěvovali solnou jeskyni, aby byli zdraví. Cvičili v Sokolovně, aby byli silní a hbití.  Stihli dokonce i výlet a koulovačku na sněhu.

Prima zimu všem přejí Zajíčci

Celý článek...
 
BROUČKOVÉ tvoří Tisk Email

20240119 095831

,,Ptáčci a zvířátka v zimě" - oblíbené téma dětí nejen při tvoření.

Celý článek...
 
Zima v lese Tisk Email

IMG 9237

Zima v lese

Ani zima ani mráz nás neodradí od výletu. V jednom mrazivém dni jsme si nasadili čepice, navlékli rukavice a všichni se vypravili prozkoumat les mezi Podrážkem a Vinicemi. Měli jsme velké štěstí, že zrovna napadl čerstvý sníh. Cestou jsme si se sněhem hráli, dělali koule, a taky jsme mohli pozorovat stopy, které tady nechala zvířátka. Do krmelce jsme pro ně připravili kaštany, jablíčka i mrkev. Snad jim bude naše hostina chutnat. Na louce na Vinicích jsme pak zanechali andělské stopy my.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Kouzlení s ledem - ČMELÁČCI Tisk Email

IMG 20240112 WA0005

Ve třídě Čmeláčků jsme zkusili pokus. Děti rozpouštěly barvy do vody. Namíchaly barevné lektvary, které s dopomocí paní učitelky nalily do gumových rukavic. A s plnými rukavicemi, šup na mráz! "Čmeldové musíme počkat přes noc a zítra uvidíme, co mráz dokáže", říká paní učitelka. Děti ráno nedočkavě vběhly do třídy a hned rozstříhavaly rukavice a nadšeně osahávaly zmrzlé barevné ručičky. Ozdobili jsme s nimi naši terásku.Hezkou zimu všem.

ČMELÁČCI a paní učitelky

Celý článek...
 
Listopad a prosinec u SKŘÍTKŮ Tisk Email

419897819 277953501662421 6339476909255568154 n

Listopad jsme zahájili návštěvou solné jeskyně. Děti si pohrály s mořskou solí a zárověň si posílily imunitu. Dne 5.12. k nám do třídy zavítal MiKuláš se svoji družinou. Děti mu společně řekly básničku, od anděla dostaly balíček, a ani čert nikoho neodnesl. Abychom se ještě více naladili na vánoční čas, vyrazili jsme autobusem do Potštejna. Tam nás na zámku čekalo představení "Vánoční příběh" a sladké občerstvení v zámecké cukrárně. Nejvíce se ale děti těšily na vánoční besídku. Společně jsme si pochutnávali na cukroví a poslouchali koledy. Nakonec si děti rozbalily dárečky, které jim pod stromečkem zanechal Ježíšek.

Děti a paní učitelky

Celý článek...
 
Ledové tvoření u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20240111 102845

,, Mráz, mráz, mráz, 

      letí kolem nás"..... 

Mrazivé počasí jsme využili k výrobě ledových ozdob, které jsme pověsili venku na strom. I ve třídě jsme vytvářeli mrazivé obrázky. 

Koťátka a p. učitelky. 

Celý článek...
 
Zima je tu! Tisk Email

20240109 152927

Zima je tu! A u Broučků už se opět v novém roce tvoří. Snad napadne víc sněhu a my si jej budeme moct užít i venku, tak jak to mají děti nejvíc rády.

Celý článek...
 
Společné zpívání Tisk Email

IMG 0256

V pátek 15.12.2023 jsme se sešli na zahradě naší školky a zazpívali jsme si společně vánoční koledy.

Celý článek...
 
Advent u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17224

Advent u Zajíčků

Prosinec je měsíc plný očekávání. Co jsme se Zajíčky všechno stihli než přišel Ježíšek? Tvořili jsme ve vánoční dílničce, navštívili výstavu Betlémů, vyzdobili třídu, vyprávěli jsme si Vánoční příběh, naučili koledy, vyrobili dárečky, ... a hlavně jsme spolu prožili kouzelné předvánoční chvíle.

Moc děkujeme všem, kteří se starají o to, aby nám tu bylo dobře. Krásné Vánoce.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Mikulášská návštěva v naší školce Tisk Email

IMG 8818

Předvánoční čas je pro nás plný radosti, očekávání, ale také napětí. Byli jsme celý rok hodní? První velkou zkouškou je návštěva Mikuláše s andělem i čerty. Mikuláš totiž všechno ví. My se ale nebojíme, všichni před Mikulášem obstojíme na jedničku s hvězdičkou. Když zazpíváme, zatančíme a usmějeme se, dostaneme balíček s dobrotou i ovocem. A protože chceme i my udělat radost naší návštěvě, předáváme nakreslené obrázky dokonce i čertům. Děkujeme Mikuláši, anděli i čertíci.

Celý článek...
 
Advent u RYBIČEK Tisk Email

IMG 20231129 102606

Radujeme se z prvního sněhu.

Celý článek...
 
Vánoční tvoření u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17191

Vánoční tvoření u Zajíčků

Také milujete Vánoce jako my všichni od Zajíčků?

My jsme si se Zajíčky a jejich rodiči to sladké předvánoční čekání zkrátili tvořivou vánoční dílničkou.

Velmi nás potěšila velká účast a ještě více úžasná  spolupráce malých a velkých, nepřeberné množství nápadů  a nadšení pro tvoření všech zúčastněných.

Moc děkujeme za příjemné odpoledne a přejeme všem překrásný adventní čas.

Paní učitelky od Zajíčků

Celý článek...
 
Předvánoční tvoření u BROUČKŮ Tisk Email

20231130 135233

Tvořivé předvánoční odpoledne u Broučků.

Celý článek...
 
Mikulášské tvoření u PUSINEK Tisk Email

20231127 152520

Mikulášská tvořivá dílna

V pondělí 27.11.2023 jsme si u Pusinek užili předmikulášskou atmosféru a s využitím odpadového materiálu si vytvořili krásné andělíčky a čerty na mikulášské dekorace.

Děkujeme za příjemný společný čas a za hojnou účast! 

Celý článek...
 
Podzimní práce u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG20231123103543

Děti a paní učitelky ze třídy Čmeláčků se s velikou energií pustily do hrabání listí. Navzájem si pomáhaly a práce jim šla od ruky.Hrabání, pytlování a odvážení pytlů plných listí na zahradním kolečku - to byla zábava. A zima jim opravdu nebyla.

Celý článek...
 
Podzim v MŠ Tisk Email

20231123 103944

Podzim je pro naše děti, ale i pro nás dospěláky velice inspirativní. Zejména letošní teplé počasí nás lákalo do přírody. Jeli jsme se podívat za zvířátky do lesa, při procházkách po okolí naší školky objevujevily děti krásná pítka pro ptáčky v botanické zahradě, tvoříme z přírodnin.S blížící se zimou dbáme na to, aby i naše zahrada před zimním spánkem byla čistá a listí bylo shrabané.

Celý článek...
 
KOŤÁTKA na autosalonu Tisk Email

IMG 20231110 105838

V pátek 10.11. jsme s Koťátky navštívili Autosalon v učilišti ISŠT. Děti viděly stará i nová auta, zkusily si ovládat autíčka na autodráze. Překvapením pro nás byl robot, který sám hrál na zvonkohru a děti s chutí poznávaly písničky. 

Celý článek...
 
Divadelní představení Tisk Email

IMG 8479

V úterý 7.11 jsme s dětmi navštívili Šemberovo divadlo. Představilo se nám zde divadlo LOUDADLO se svou revue Veselá pouť. Herci nás zavedli do světa hudby, kolotočů. Setkali se s námi dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, neposední hadi a v neposlední řadě přišli i naši známí JŮ a HELE. Odvážné děti z našich řad se na pódiu zapojily do představení a byly za to odměněni pouťovou růží a omalovánkou.

Celý článek...
 
Autíčko pro IVECO Tisk Email

IMG 9708

Naše mateřská škola se zapojila do akce Iveca - DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK NA ALTERNATIVNÍ POHON. Téma, které bylo zvoleno pro tento rok, bylo spojeno s Evropským týdnem mobility. Měli jsme za úkol vyrobit a hlavně vymyslet dopravní prostředek na alternativní pohon. Představivosti se meze nekladly, na výrobu jsme použili odpadový materiál. Autíčko zkonstruovala třída "Rybičky", třída "Broučků" zase namalovala pasažéry a všechny ostatní děti z celé školky se podílely na výrobě srdíček - naše autíčko totiž jezdí na LÁSKU a jak říkala naše Hanička: "TOHLE AUTO JE PRO LIDI, KTEŘÍ SE MAJÍ RÁDI A VÁŽÍ SI TOHO CO MAJÍ. Už se těšíme na návštěvu Iveca, kdy si půjdeme prohlídnout nápady a výrobky našich kamarádů z ostatních školek.

Celý článek...
 
Bubáčci a strašidýlka u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC17124

Bubáčci a strašidýlka u Zajíčků

Tajemný listopadový čas láká k  vyprávěním o strašidýlkách. Mnoho bubáčků a strašidýlek jsme mohli potkat v dušičkovém týdnu i u Zajíčků. Byla to  velmi odvážná a šikovná strašidýlka, protože zvládla splnit všechny úkoly inspirované Halloweenem, za to pak dostala sladkou odměnu a dokonce si s námi i zatancovala. Potom už ale hodně spěchala zpátky do příběhů a pohádek, aby nám v knížkách nechyběla. 

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Strašidelná školka Tisk Email

IMG 8422

KDOPAK BY SE POTMĚ BÁL

Ve středu 1. listopadu připravila Mateřská škola Slunečná, Vysoké Mýto pro děti a jejich rodiče na školní zahradě večerní světelnou stezku. Navázali jsme na loňskou dýňovou stezku, která měla velkou odezvu. V letošním roce si pedagogové v jednotlivých třídách vybrali strašidelnou pohádkovou bytost, za pomoci dětí ji výtvarně zpracovali a poté ji umístili na určené místo na naší zahradě. Pak už jen zbývalo pohádky doplnit světýlky, vyznačit světelnou cestu a mohli jsme vítat první návštěvníky. Děti a jejich rodiče tak mohli vidět vodníka, draka, pohádku „Zvířátka a loupežníci“ a pohádku „Bubáci a hastrmani“, neposlušného Smolíčka pacholíčka, lesní vílu Bludičku, Perníkovou chaloupku s Jeníčkem a Mařenkou, Čerta a Káču a na závěr pohádku „Ať žijí duchové“. Kdo se nebál – mohl se podepsat na zeď, jako to udělaly děti v pohádce. V závěru cesty dostaly nebojácné děti omalovánku z rukou pohádkových bytostí. Všichni jsme měli radost z velké účasti rodičů a jejich dětí, z času, který rodiče strávili se svými dětmi. Možná si doma viděnou pohádku prohlédli a před spaním přečetli. Velký dík patří všem, kteří tuto světelnou pohádkovou cestu připravili.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u PUSINEK Tisk Email

20231018 150907

Podzimní tvoření u Pusinek

Ve středu odpoledne jsme se sešli ke společnému tvoření, kde si děti, rodiče a prarodiče vytvořili krásnou podzimní výzdobu z nasbíraných přírodnin. Vznikla opravdu nápaditá díla! Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další setkání

Celý článek...
 
BROUČKOVÉ nezahálí Tisk Email

20231013 080830

Podzimní tvoření, předškolní děti se poctivě připravují do ZŠ, připravujeme dobrůtky z brambor - prostě Broučkové nezahálí.

Celý článek...
 
Bramborování u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 8327

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,

cos to Janku, cos to sněd.

Brambory, pečený,

byly málo maštěný.

Začátek podzimu vylákal zahradníky do zahrad, a my jsme mohli bedlivě sledovat sklízení ovoce i zeleniny. Mezi tu nejznámější patří brambory. V naší třídě jsme se s písničkou učili brambory počítat, vytvořili si bramborové panáčky a nakonec některé upekli. Bramborové dny se nám moc líbili.

Čmeldové

Celý článek...
 
PUSINKY na Vinicích Tisk Email

IMG 20231011 101739

Ve středu 11.10. si děti z druhého oddělení Pusinek vyšly na výlet na Vinice, viděli jsme různé druhy ovoce a zeleniny v zahrádkářské kolonii, potrénovali tělo na hřišti a pohladili si i kozu. Počasí nám přálo na jedničku, výlet se vydařil. 

Pusinky a paní učitelky

Celý článek...
 
PUSINKY mají hostinu Tisk Email

IMG 20231010 095635

Pusinky připravují ovocnou a zeleninovou hostinu. MŇAM MŇAM

Celý článek...
 
Výlet do Nedošína Tisk Email

Nedošín 4

Slunečné a teplé počasí tohoto babího léta nás nalákalo na výlety po okolí. Společně jsme se všichni vydali do nedalekého Nedošínského háje. Proběhnout po stezce celým lesem rychle jako blesk dokáže mnoho z nás. Ale jít, pozorovat a hledat ukrytá zvířátka na obrázku, to už je úkol pro bystré děti. A těch máme v naší školce opravdu hodně. Výlet jsme si moc užili.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Září u SKŘÍTKŮ Tisk Email

IMG 20230913 103041

V září jsme u Skřítků nelenili. Nejprve jsme přivítali nové kamarády a ukázali jim naší školku. A aby se nám nový školní rok lépe zahajoval, vyrazili jsme na výbornou zmrzlinu. Počasí nám stále přálo, proto jsme si stihli ještě užít výlet na Vinice, zúčastnit se Gymjamu, Světového dne první pomoci a zařádit si na hřišti. Těšíme se na další zážitky.

SKŘÍTKOVÉ  a paní učitelky.

Celý článek...
 
Pečení u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20231002 WA0026

Z jablíček a hrušek, které děti přinesly z domů, jsme upekli jablečný koláč. Děti pomáhaly míchat těsto a krájet omytá oloupaná jablíčka. Moc se nám koláč povedl a jak teprve chutnal - MŇAM, to jsme si všichni pochutnali. KOŤÁTKA

Celý článek...
 
Cvičení v Sokolovně Tisk Email

IMG 20231004 WA0012

Letní teplé počasí pomalu nahrazuje to studenější podzimní a my jsme přesunuli část sportovních aktivit do Sokolovny, kam se vždy těšíme.

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u BROUČKŮ Tisk Email

20230926 123209

Ovoce a zelenina, ty jsou pro nás vždycky prima..podzimní tvoření u Broučků.

Celý článek...
 
Barevný týden u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG20230927114843

"Barvy, barvičky, barvičky já znám, pojďte zpívat, pojďte si dál hrát"...touto písničkou jsme se celý týden vítali s dětmi u Čmeláčků. Každý den jsme přišli oblečeni v určených barvách, s barvami jsme si hráli, třídili je, z barviček jsme tvořili duhu a hledali barvy všude kolem nás. Moc jsme si to užili. Děti a paní učitelky 

Celý článek...
 
PUSINKY v Chocni Tisk Email

IMG 20230927 092406

Krásnou slunečnou středu 27.9. vyjely děti z druhého oddělení Pusinek na výlet do Chocně vlakem. Navštívili jsme hřiště, prošli jsme si místní park a taky pozorovali měnící se přírodu na podzim. Výlet se nám moc vydařil. 

Pusinky a paní učitelky

Celý článek...
 
Louční s létem - ZAJÍČCI Tisk Email

SDC16950

Loučení s létem

Na konci září se nám rok přehoupl z léta do podzimu. A jak se s létem rozloučili Zajíčci? Nakreslili mu obrázky, složili je do lodiček a pustili po řece na dalekou plavbu do tepla. Naštěstí to nebylo smutné loučení, protože při cestě po louce jsme našli skřítka Podzimníčka, který nás vesele a barevně provede celým podzimem.

Vítej u nás, Podzimníčku, ať je ti u nás hezky.

Zajíčci

Celý článek...
 
Adaptační výlet - BROUČKOVÉ Tisk Email

20230912 112138

"Adaptační výlet do Chocně - UŽ V TOM ZASE JEDEME"

V úterý 12.9. jsme využili pěkného počasí a  vydali se vláčkem do Chocně. Pro děti, které nově nastoupily, to byl první výlet v dětském kolektivu. Krásné slunečné dopoledne jsme si užili v parku, na dětském hřišti a prošli jsme i nádvořím zámku. Děti si užívaly pohybu v přírodě a příjemné společné zážitky jistě přispějí ke zadaptování dětí a navázání nových přátelství.  Třída Broučků 

Celý článek...
 
Světový den PRVNÍ POMOCI Tisk Email

IMG 20230911 100629

V pondělí 11.9. se děti ze třídy Pusinek těšily na náměstí, protože si vyzkoušely a dozvěděly se spoustu nových informací od záchranných složek. Staly se na chvíli vodními záchranáři i policisty. Děti si dopoledne na náměstí užily! Moc děkujeme - PUSINKY

Celý článek...
 
PUSINKY na GYMJAMU Tisk Email

IMG 20230907 095934

Ve čtvrtek 7.9. děti ze třídy Pusinek sportovaly na gymjamu v amfiteátru Mklubu. Děti nadšeně plnily úkoly, poznávaly pohádkové postavy a taky si odnesly sladkou odměnu a korunky a meče k vybarvení. Děkujeme za pěkné dopoledne a skvělou organizaci. 

PUSINKY  a paní učitelky

Celý článek...
 
Školní rok 2023-24 Tisk Email

šáša

......vyrážíme vstříc novým zážitkům a zvesela - školní rok 2023 - 24

 
Loučíme se s předškoláky BROUČCI A BERUŠKY Tisk Email

20230626 154117

Jede vláček jede, do školy nás veze.." Ve čtvrtek 29.6.2023 jsme se rozloučili s letošními předškoláčky: Izabelkou Kodytkovou, Vítkem Kosačíkem, Andrejkou Rosickou, Dominičkem Harantem a Aničkou Čermákovou. Přejeme jim hodně úspěchů ve škole a všem dětem krásné prázdniny.!! P.učitelky J.Adolfová, I.Trnková a L.Sokolová

Celý článek...
 
Loučení s předškoláky - ZAJÍČCI Tisk Email

SDC16711

Loučení s předškoláky

Po třech letech, které strávili ve školce, jsme se loučili s našimi předškoláky. Protože všichni úspěšně zvládli předškolácké úkoly, mohli jsme je pasovat na školáky.

Hodně štěstí ve škole přejí mladší Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Jaro, léto u SKŘÍTKŮ Tisk Email

P4180632

Jaro i léto u SKŘÍTKŮ bylo opravdu pestré. Předškolní děti se účastnily plaveckého výcviku, moc zajímavý byl pro ně i výlet do Hvězdárny v Hradci Králové. Celá třída si pak ráda zazpívala při akci ZUŠ open, navštívila zvířátka na farmě a závěr roku si všichni společně osladili výbornou zmrzlinou v cukrárně u Hejhalů. Byl to pěkný rok.

Celý článek...
 
Výlet do ZOO a do muzea Tisk Email

IMG 5433

V červnu rádi vyjíždíme na výlety. Letos naše cesta vedla do Holic do Muzea Dr. Emila Holuba a do ZOO ve Chvojenci.

Počasí nám přálo, na zádech batůžky a těšili jsme se, co nás na výletě čeká. Autobus nás dovezl do Holic, kde na nás čekaly milé paní, které nám pustily krátký film o životě cestovatele Emila Holuba. Poté jsme se podívali na expozice vycpaných afrických zvířat, zbraní a věcí, které p. Holub na cestách po Africe nasbíral. Zkusili jsme si sáhnout do hmatových pytlíků a uhodnout, který předmět se tam ukrývá a na závěr jsme si pohráli v africké herně, plné afrických plyšových zvířat, knížek a dřevěných skládaček. Se zaměstnankyněmi muzea jsme se rozloučili s poděkováním a písničkou. Moc se nám v muzeu líbilo. Autobus nás převezl do nedalekého Chvojence. Za masivní železnou bránou nás čekala nevídaná podívaná na krásné kočkovité šelmy. Paní majitelka nás nejdříve poučila o bezpečném chování v Zoo a pak jsme postupně procházeli kolem výběhů a v klecích sledovali lvy, pumy, servaly, tygry, levharty a karakaly. Viděli jsme jejich přirozené chování, dozvěděli jsme se o šelmách mnoho zajímavostí. Po prohlídce šelem jsme si mohli sníst dobrůtku z batůžku, vyběhat se a pohrát si na hřišti v areálu ZOO.

Po prožitém dopoledni plných zážitků jsme se těšili do školky na oběd. Na výletě nám bylo hezky.

Celý článek...
 
Radostné odpoledne Tisk Email

IMG 0194

Červen patří dětem

Pro děti z naší školky jsme připravili Radostné odpoledne. Během tohoto odpoledne si děti vyzkoušely být zahradníkem a sázet brambory, v ovocném sadu sklidit jablka, u rybníka chytat ryby, poznat lesní zvířátka a poznat luční květiny. No prostě si užít přírodu, která nás obkopuje. A jako vždy na nás sluníčko nezapomnělo a krásně nás hřálo.

To jsme si to zase užili. Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Olympiáda MŠ Tisk Email

IMG 0177

8. června vyrazili naši borci reprezentovat školku na OLYMPIÁDU všech vysokomýtských mateřských škol. Děti zvládly skok v pytli, skok do dálky, hod, štafetový a překážkový běh. Naše školka se umístila na pěkném čtvrtém místě. Prvenství si tentokrát odnesly děti z MŠ Čtyřlístek.

Celý článek...
 
Překvapeni v lese Tisk Email

IMG 0147

Rádi jsme přijali pozvání do vysokomýtského lesa, kam s dětmi moc rádi jezdíme. Známe les na jaře, na podzim, v zimě, ale tentokrát jsme ho poznali úplně jinak. Přijali jsme totiž pozvání Městských lesů Vysoké Mýto. Do lesa jsme vešli za troubení lesního rohu a zpěvu pracovníků městských lesů. Přivítal nás pan Krčil a pověděl nám, na co se můžeme těšit. Cestou lesem nás čekaly tři zastavení. První bylo úplně nejlepší, děti měly možnost si osahat parohy, zuby, kly lesních zvířat, přiřadit je ke správným obrázkům, prohlédnout si srst zvířat a hlavně vidět ukázku výcviku dvou loveckých psů. Druhé zastavení bylo u altánku, kde je nový herní prvek s tématikou třídění odpadu, děti měly za úkol třídit, co do lesa patří a co nepatří. Dále se seznámili s nástroji a pomůckami, které používají lesní dělníci při práci. A co nezmůže lidská ruka a technika, na to musí přijít kůň. Viděli a vyzkoušeli jsme si jakou má kůň v lese těžkou práci a jak je stále potřebný. Také zvuky vábniček byly něco, co jsme neznali. Poslední, třetí zastavení bylo tvořivé a děti si vyzdobily myslivecké kloboučky.

Všem moc děkujeme, protože tentokrát byl les úplně jiný, zajímavý, tvořivý a poučný. Všichni z MŠ Slunečná

Celý článek...
 
Kufry pro IVECO Tisk Email

IMG 20230602 073721 

 

Rádi přijímáme nabídky na spolupráci. Tentokrát jsme se moc rádi zapojili do akce "KUFRY PRO IVECO". Dětem byly předány bílé polystyrénové kufry, které měly za úkol vyzdobit dle své fantazie. Do práce se zapojily s chutí děti ze všech devíti tříd a výsledek vidíte sami na fotkách. Už jenom vzít kufr a hurá na letiště, kam nás samozřejmě zaveze autobus značky Iveco. Kufry budou v této firmě vystavené při přiležitosti Dne otevřených dveří.

Výtvarníci z MŠ

Celý článek...
 
ZAJÍČCI ve věži Tisk Email

SDC16576

Návštěva Pražské brány

Při poznávání našeho města (v rámci podtéma ze Šk. vzdělávacího plánu: Tady jsem doma) jsme se Zajíčky navštívili Pražskou bránu.

Dozvěděli jsme se mnoho nového z historie, užili si nádherné výhledy na naše město z výšky věže, prohlédli sochu zakladatele města a dokonce našli i středověký poklad.

Z Vysokého Mýta z vysoké věže zdraví Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Pěvecký sbor KOSÁČEK Tisk Email

SK5

KOSÁČEK

V tomto školním roce jsme obnovili činnost pěveckého sboru v naší školce. Děti se jednou týdně schází, zpívají si pro radost a nacvičují krátká pásma písniček. Sbor Kosáček vystupoval na Vánočním i Velikonočním jarmarku na náměstí ve Vysokém Mýtě, zazpíval v domově pro seniory. V květnu děti našeho pěveckého sboru dostaly možnost si zazpívat s ostatními sbory ZUŠ na Sborovém koncertě v Šemberově divadle a zažít, jaký je to pocit stát na jevišti před vyprodaným sálem plným rodičů i příznivců sborového zpěvu. Za svůj výkon sklidily zasloužený potlesk. Za odměnu si poté zazpívaly při akci ZUŠ open s Michalem Horákem dvě jeho písničky na náměstí Vysokého Mýta. Děkujeme dětem za jejich nadšení a rodičům za velkou podporu, bez které bychom se neobešli.

Celý článek...
 
Školka v přírodě Tisk Email

IMG 5023

Školka v přírodě

Děti, které nastoupí v září do školy, by mohly zvládnout tři dny bez rodičů. Proč tedy nezkusit zorganizovat školku v přírodě? Tato myšlenka nás v Mateřské škole Slunečná napadla už na začátku školního roku. Od plánů k realizaci pak stačilo jen málo. Přesvědčit rodiče a namotivovat děti. A mohli jsme vyrazit. S dvaatřiceti předškoláky jsme se vydali do Orlických hor do malebných Českých Petrovic. Ubytovali jsme se v horské chatě Na Rozcestí hned pod sjezdovkou v útulných pokojích s názvy květin (Leknín, Levandule, Pivoňka, Růže, Lilie, Konvalinka a Slunečnice). Po celou dobu pobytu nás provázel Ferda Mravenec, Beruška, Brouk Pytlík a Rezavý Mravenec. Nejprve jsme si zahráli několik her, abychom se lépe poznali a navzájem se seznámili. Rozdělili jsme se do čtyř mravenčích týmů podle barvy šátků a prozkoumali jsme blízké okolí chaty, udělali jsme si výšlap ke kapličce, k rozhledně Amálce. Ti nejstatečnější, a byla jich většina, zvládli výstup na rozhlednu a mohli obdivovat krásný výhled na vzdálené okolí. Každé ráno nás čekala rozcvička a taneček s Beruškou na terase tamní chalupy. V týmech mravenečci plnili různé úkoly, za které získávali body. Hledali a skládali Ferdovi obrázek pro Berušku, tvořili si mravenčí deníky, zdobili si látkové vaky. Zvládli putování s Ferdou Mravencem až k daleké Kašparově chatě. Cestou hledali a plnili úkoly, které jim Ferda přichystal a na konci putování mravenečci našli poklad, o který se spravedlivě rozdělili. Cestou potkali spoustu zvířátek např. kačenku s káčátky, užovku, zajíce a velké mraveniště, které mohli pozorovat. Navečer týmy netrpělivě očekávaly bodování disciplín celého dne. Každý večer čekaly na děti písničky s kytarou, pohádky z knihy “Ferda Mravenec” a na dobrou noc Mravenčí ukolébavka. Spaní na pokojích bez maminky a tatínka, jen s novými kamarády, bylo velké dobrodružství. Nejstatečnější mravenečci zvládli i noční stezku odvahy. Pobyt velmi rychle utekl a blížil se náš odjezd domů. Děti dostaly diplomy a perníkové medaile, jak jinak než s Ferdou Mravencem a různé odměny. Přivezli jsme si mnohem víc - nová kamarádství, nezapomenutelné zážitky. Získali jsme nové zkušenosti a všichni jsme to zvládli. Zažili jsme velká dobrodružství. Zjistili jsme, že mravenec sám nic nezmůže, ale v týmu je síla, že si mravenci pomáhají, jsou k sobě ohleduplní a hodně pracovití. Počasí nám přálo, tak jsme mohli trávit celé dny venku v nádherné přírodě. Během tří dnů jsme poznali, že máme už velké a samostatné děti, které mohou jít do školy. Co víc si přát. Děkujeme skvělému personálu chaty Na Rozcestí, který se o nás po celou dobu pobytu tak ochotně staral a za výborné jídlo, které vyhládlí mravenečci vždy s chutí snědli. A třeba někdy naviděnou ...

Za MŠ Dáda, Eva, Jarka, Lenka

Celý článek...
 
Čáry a máry u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

jita1

Čáry....máry....hrajeme si na kouzelníky - experimentování s barvami. A máme rádi zvířátka, při tvoření používáme různé i odpadové materiály.

Celý článek...
 
Zajíčkova velikonoční cesta Tisk Email

IMG20230405105054

Ve středu 5.4.2023 na děti z naší školky čekala tradiční ZAJÍČKOVA VELIKONOČNÍ CESTA. Děti se vydaly se svými kamarády na cestu zahradou naší školky. Po cestě k ZAJÍČKŮM je čekaly nelehké úkoly. Poznávaly zvířátka ze statku i s mláďátky, zazpívaly si o nich písničky. V dalším úkolu si prověřily ostrý zrak a musely najít slepičkám správná vajíčka. Protože letošní jaro málo svítí sluníčko a kytičky a mláďátka sluníčko potřebují, musely děti alespoň sluníčko postavit z kamínků. Na další zastávce si děti povídali o velikonočních svátcích, jaké zvyky se drží, co k těmto svátkům patří. Na naší zahradě kvete plno jarních kytiček a proto děti musely tyto i jiné poznat a pojmenovat. Další úkol byl malovací, namaluj to nejkrásnější vajíčko, které umíš. Naše děti mají rády pohyb, další úkoly byly sportovní - skákej jako zajíček a překonej "zajíčkovu" dráhu. No, a potom na děti již čekalo veliké překvapení - dva ZAJÍČCI s malou odměnou.

To jsme si to zase užili. Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Velikonoční dílnička u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC16491

Velikonoční dílnička

Velikonoční svátky patří k nejkrásnějším v roce. Ještě před nimi jsme stihli velikonoční dílničku, na které si naši Zajíčci společně s maminkami, tatínky a babičkami namalovali  vajíčka a vyrobili velikonoční dekorace. Při společné tvořivé práci jsme si užili krásné sváteční odpoledne.

Hezké Velikonoce přejí Zajíčci a p. učitelky.

Celý článek...
 
ZAJÍČCI v knihovně Tisk Email

SDC16464 3

Malí čtenáři

Moc jsme se se Zajíčky těšili, až budeme v rámci školního vzdělávacího plánu plnit téma: Z pohádky do pohádky. A kde najít více pohádek a pohádkových příběhů než v knihovně? Právě tam jsme se se Zajíčky vydali jedno březnové dopoledne. Paní knihovnice nám vyprávěla nejen o knížkách, ale i časopisech, komiksech, leporelech,... Dozvěděli jsme se, jak o knížky pečovat a co v nich všechno lze nalézt. Několik knížek jsme si dnesli ke čtení a prohlížení i do školky. Všichni se moc těšíme, až dokážeme sami takovou báječnou knížku přečíst.

Zajíčci

Celý článek...
 
Prvňáčci zpátky ve školce Tisk Email

IMG 20230221 152640

Jedno odpoledne jsme s radostí přivítali loňské předškoláky. Děti nám ukázaly a předvedly, co se už naučily. Překvapilo nás, jací to jsou šikovní hudebníci. Moc jsme si to užili.

Koťátka a paní učitelky

Celý článek...
 
Karnevalové a masopustní veselí u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20230208 095642

Karnevalové a masopustní veselí u KOŤÁTEK.

Celý článek...
 
Zima u SKŘÍTKŮ Tisk Email

P1240538

Zimu jsme si opravdu užili - na zahradě naší školky, na výletě na Vinice, kde jsme přichystali zvířátkům hostinu. Uspořádali jsme si karneval a zúčastnili se školkového masopustu.

STŘÍTKOVÉ a paní učitelky

Celý článek...
 
Karneval u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC16427

Haló, pane Karnevale,

račte dále, račte dále...

Co u nás uvidíte? Spoustu krásných princezen, statečných hrdinů, milých zvířátek i strašidelných strašidel... a všichni umí tančit, soutěžit a dokonce i zahrát pohádku. A jakou? Přece tu O koblížkovi.

Milý pane Karnevale, zase za rok,

račte dále, račte dále.

Zajíčci a paní učitelky

Celý článek...
 
Masopust - video Tisk Email

1D48F5D7 7939 4216 848B 6D46E69AF56E

Pojďte si s námi užít MASOPUST alespoň na fotkách a videu.

Celý článek...
 
Masopust je NEJ Tisk Email

DSC 0001 1

Únor je měsíc plný zábavy, radosti a veselí. Ve školce jsme uspořádali i MASOPUST, na který jsme se s dětmi pečlivě připravili, nacvičili básničky, písničky, taneček, vyrobili si jednoduché masky a společně vyrazili na masopustní průvod naším městem…..snad jsme potěšili všechny, které jsme cestou potkali. Po návratu nás čekaly masopustní vdolečky od našich kuchařek. Moc jsme si to užili – prostě HEJ, HEJ, HEJ, MASOPUST JE NEJ.

Celý článek...
 
Rej masek u BROUČKŮ A BERUŠEK Tisk Email

Jíˇta

Každoroční rej masek u BROUČKŮ a BERUŠEK - dopoledne plné legrace, pohybu a her.

Celý článek...
 
ZAJÍČCI na sněhu Tisk Email

SDC16338

Zajíčci na sněhu

Co dělají naši Zajíčci v zimě? Radují se ... ze sněhu, ze kterého se báječně staví třeba sněhuláci, z ledu, který skvěle praská, když na něho skočíš, ze sáňkování a klouzaček, z bílých vloček a koulovaček. Pojďte si i vy parádně užít zimu tak jako naší Zajíčci.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Zima v lese Tisk Email

IMG 3911

Zima v lese

V jednom mrazivém dni v lednu jsme se vydali do blízkého lesa na Vinicích. Ve městě už na chodnících ani v parku moc sněhu není, ale v lese stále byl. Hned jsme toho využili. Váleli jsme sudy, kreslili do sněhu a sledovali stopy, které do něj dělají naše boty. Našli jsme i stopy zvířat. Šli jsme se podívat, jestli mají zvířátka dostatek potravy v krmelci. Zjistili jsme, že je o ně dobře postaráno. Přesto jsme jim však přinesli jablíčka a mrkev na přilepšenou. Ani my jsme nepřišli zkrátka a zamlsali jsme si. Prostě výlet, jak má být.

Celý článek...
 
Cvičíme Tisk Email

324158634 1488710154951961 2845827166970314980 n

Rádi chodíme do Sokolovny ve Vysokém Mýtě. Můžeme se rozběhnout, překonáváme překážky, houpeme se na kruhách........NO PROSTĚ SUPER!!!!!!

Celý článek...
 
Solná jeskyně Tisk Email

solná

Pro zdraví i zábavu chodíme pravidelně jednou za 14 dní do solné jeskyně, kde si děti s nadšením užívají hry s mořskou solí. Né nadarmo se říká "SŮL NAD ZLATO". Broučci a Berušky

Celý článek...
 
KOŤÁTKA v zimě Tisk Email

IMG 20221216 102951

Zima je, zima je, každý se raduje.......

Bohužel sníh nám vydržel pouhý týden v prosinci, ale i tak jsme se vyřádili na malém kopečku na zahradě školky. Před vánocemi jsme si došli pro šupinku pro štěstí k rybářům na "rybníčky" a vánoční čas jsme zakončili koledováním na tři krále. 

Moc prosíme, ať ještě nasněží.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Adventní čas v MŠ Tisk Email

IMG20221216101303

Adventní ČAS v Mateřské škole Slunečná.

S první adventní nedělí, vlastně pro naši školku adventní sobotou, kdy děti vystupovaly na vánočním jarmarku na vysokomýtském náměstí začal adventní ČAS. ČAS plný zpívání koled, vyrábění přáníček pro nejbližší, zdobení tříd, celé školky i stromečku na náměstí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. ČAS, který nám zpříjemnily obě základní školy pozvánkou na vánoční setkání, na které moc rádi chodíme a moc za ně děkujeme.  A ČAS, který jsme my zase zpříjemnili babičkám a dědečkům v Penzionu pro seniory. ČAS u rozsvíceného stromečku a rozbalování dárečků na jednotlivých třídách. ČAS, kdy se sešla celá školka při společném zpívání na zahradě naší školky, děti zazvonily a poklonily se Ježíškovi v Betlému a zacinkaly všem lidem s přáním krásně prožitých vánočních svátků a hlavně buďme SPOLU se svými nejbližšími a to nejen o VÁNOCÍCH.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Čekání na Vánoce u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

20221209 081752

Po návštěvě pekelných a nebeských bytostí se už můžeme těšit na Vánoce a dárečky. Někdy je to čekání fakt dlouhé, ale letos napadl sníh a tak jsme si to čekání pěkně užili. A pokud nejsme na sněhu rádi tvoříme.

Celý článek...
 
Přání do NOVÉHO ROKU Tisk Email

SDC16300

Přání do nového roku

Ať všem v roce 2023 hvězdy jasně svítí na cestu ... 

Přejí Zajíčkové a p. učitelky

Celý článek...
 
Zdobíme MĚSTO Tisk Email

20221130 105702

Děti za třídy BROUČKŮ a BERUŠEK spolu se svými učitelkami vyrobily ozdoby, které pověsily na jeden z vánočních stromečků na našem náměstí a na požádání vyzdobily též výlohu obchodu OVOCE a ZELENINY.

Děkujeme

Celý článek...
 
Mikuláš, čerti, anděl a MY Tisk Email

IMG 3245

Mikuláš přišel i k nám

Kdo to klepe? Bílý pán.

Mikuláš dnes přišel k nám.

Anděl a čert přišli s ním,

zjistit, jestli nezlobím.

I do naší školky zavítala návštěva Mikuláše s andělem a čerty. My máme ale pro strach uděláno. Ukázali jsme, že se nemusíme bát. Návštěvě z nebe i pekla jsme zazpívali, zatančili a recitovali. Čertíci odešli s nepořízenou a Mikuláš s andělem nás pochválili a odměnili balíčkem s ovocem a dobrůtkou. Děkujeme

Celý článek...
 
Jak se ZAJÍČKOVÉ chystají na zimu Tisk Email

SDC16224

Jak se Zajíčkové chystají na zimu

Aby zůstali celou zimu zdraví a silní dělají Zajíčkové spoustu věcí... třeba jedí hodně vitamínů, rádi cvičí, tráví spoustu času venku - na zdravém vzduchu a navštěvují solnou jeskyni...  A teď už si na nás bacílkové netroufnou.

Zajíčci

Celý článek...
 
Vítání občánků Tisk Email

Vítání

Paní učitelky za třídy Broučků a Berušek připravily s dětmi pásmo básniček a písniček a ve dnech 8.10. a 26.11. přivítaly nové občánky našeho města.

Celý článek...
 
Podzim v lese Tisk Email

20221116 094457

Děti z naší školky se vydaly do podzimního lesa. Čekala je cesta z Podrážku na Vinice. Cestou hledaly poklady z lesa, stavěly domečky pro skřítky a malá lesní zvířátka. Taky připravily hostinu pro lesní zvířátka, objaly strom a naslouchali zvukům lesa. Na závěr daly dobrůtku nejen sobě do bříška, ale potěšily kapry i jiné ryby v rybníku Chobot. Bylo to prima. Ve školce si pak třída ČMELÁČKŮ vytvořila svůj les.

Celý článek...
 
Strašidýlkování u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC16184

Strašidýlkování

Víte, kdy mají svátek strašidýlka? No, přece na přelomu října a listopadu. Jak svůj svátek slaví? Tancem, hrami, soutěžemi a nějakou tou dobrůtkou ... přesně tak, jak je to na našich fotkách. Jen se na ně podívejte!

Strašidýlka, Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Dýňová stezka Tisk Email

20221102 155216 resized

Jak vypadá školka večer? Když je vyzdobená strašidly? Přijďte se podívat! Děti si s p.učitelkami na jednotlivých třídách vytvořily z dýní dýňová strašidla. Společně pak dýněmi ozdobily místečko na zahradě. A protože jsme velká školka a máme celkem devět tříd, strašidýlek a nejen dýňových bylo opravdu hodně. Ve středu 2.11. akce vyvrcholila večerní stezkou. Nasvícená strašidýlka a nasvícená cesta naší zahradou zpříjemnila jeden krásný podvečer pro děti a jejich rodiče. Na závěr cesty na děti čekaly dvě čarodejničky s odměnami, které děti dostaly za odvahu. Druhý den pak děti měly možnost si cestu projít ve dne, kdy vše vypadalo úplně jinak. Dýňová cesta se všem moc líbila, některé děti se na večer důkladně připravily - převlékly se za strašidla, čarodějnice, na cestu si svítily lampionem. A úplně nejlepší bylo to, že si ji děti pomohly připravit sami.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Strom pro IVECO Tisk Email

IMG 0519

Naše mateřská škola se zapojila do akce "ENVIRONMENTÁLNÍ SOUTĚŽ S IVECO CR PRO DĚTI V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH - STROM FANTAZIE" - oslavte s námi Den stromů. Vytvořte z odpadového materiálu strom podle vaší fantazie - strom přání, strom života.... S dětmi jsme vytvořili jeden společný strom - OŘEŠÁK a do skořápky jsme vložili přání. K výrobě stromu jsme použili různý materiál - alobal /víčka od jogurtu/, přeložky od vajíček, zbytky látek, tvrdý papír, igelit. Děti z každé třídy vyzdobily část stromu a výsledek byl naprosto ÚŽASNÝ. Při tvoření děti zapojily nejen svou fantazii, šikovné ručičky, seznámily se z materiálem, který do přírody opravdu nepatří, ale hlavně při výrobě koruny stromu jsme měli možnost zamyslet se, a říct si o tom, jak je potřeba chránit naše okolí pro nás a všechny lidičky do budoucna, aby naše ZEMĚ byla stále tak KRÁSNÁ. 

Děti a paní učitelky z MŠ

Celý článek...
 
Podzim u SKŘÍTKŮ Tisk Email

PA060306

Skřítkové na podzim moc rádi chodí do přírody, jezdí na výlety /Zámek Litomyšl a jeho okolí/ a pokud je venku škaredé počasí rádi bubnují.

Celý článek...
 
Podzim u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

20221019 133311

Co děláme na podzim rádi - tvoříme z listí, pečeme štrůtl a jezdíme na výlety do přírody - třeba na Dvořisko.

Celý článek...
 
Bez práce - nejsou koláče - KOŤÁTKA Tisk Email

IMG 20220922 082643

Tolik jablíček na stromech uzrálo a my jsme si vyzkoušeli, jak se dají zpracovat. Upekli jsme si jablečný koláč. Krájení jablíček nás moc balilo, u míchání těsta jsme se střídali a pak už jen čekali, až budeme moci ochutnat. Z brambor jsme vykrajovali tvary a upekli je s kmínem. Sušili jsme křížaly a odšťavňovali červenou řepu, jablíčka a hrušky. MŇAM to byla dobrota. Koťátka a paní učitelky

Celý článek...
 
Ovocný týden u ČMELÁČKŮ Tisk Email

20221007 072522

Když máš málo vitamínů, jez ovoce a zeleninu! A tak jsme s dětmi ochutnávali všelijaké ovoce a zkusili jsme si vyrobit chutné ovocné poháry. A aby to byla velká mňamka, dozdobili jsme naše poháry čokoládou a šlehačkou. Děkujeme našim hodným rodičům za přinesení různého ovoce....pochutnali jsme si. ČMELDOVÉ

Celý článek...
 
Pusinky v novém Tisk Email

Pusinky

Děkujeme rodině Míši Tilla za krásná školková trička, moc se nám líbí! Hned jsme si je užili na výletě v Litomyšli. 

Děkujeme za hodnotný sponzorský dar. 

Všichni od Pusinek

Celý článek...
 
Na zámek do Litomyšle Tisk Email

IMG 2790

Na zámek do Litomyšle

Jaké by to asi bylo být princeznou, kterou si vybere císař za ženu  a bydlet na zámku? Mít své vlastní zámecké divadlo a jezdit do svých sálů na koni? Po stopách Františka Josefa I. jsme se vydali v komnatách zámku  v Litomyšli. Prošli jsme se po arkádách a vyzkoušeli si zámecké stolování. Prošli a proběhli jsme se zámeckými i klášterními zahradami. Všichni jsme si výlet náramně užili.

Děti a paní učitelky ze třídy Čmeláčků

Celý článek...
 
Září, září na léto jde stáří Tisk Email

SDC16049

Září, září na léto jde stáří

To, jak vypadá září ve městě, už dobře víme. Ale jak čaruje na vesnici?  To jsme se se Zajíčky vydali prozkoumat do Bučiny. A viděli jsme toho opravdu hodně:  Jak se švestky modrají,    

            jablka sládnou,

            podzim jde po kraji,

            rybníky chladnou.

            Obal se, pavoučku

            hedvábnou nití

            ulétni podzimu

            nebo tě chytí.

Z Bučiny přejí krásný podzim všem Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
První výlet u Broučků a Berušek Tisk Email

20220907 103951

Tak jsme se zase po prázdninách všichni sešli. Máme nové kamarády které musíme poznat a oni musí poznat zase nás. A nejlepší příležitost k poznávání jsou společné akce - výlet na Bučkův kopec, tvoření, hraní - třeba zrovna POHÁDKU O ŘEPĚ.

Celý článek...
 
Školní rok 2022-23 Tisk Email

20220909 095054

Všichni za jednoho, jeden za všechny - nový školní rok 2022-23 začíná.

 
Předškoláci ZAJÍČCI Tisk Email

SDC15847

Zajíčkové jdou do školy

Kdo pozná barvu každé pastelky? Kdo umí správně seřadit pastelky podle velikosti? Kdo umí nakreslit a pojmenovat všechny tvary? ...

Tohle všechno umí šikovní předškoláčci od Zajíčků. A protože všechny naše úkoly zvládli na jedničku, mohli jsme je korunovat na pastelkové krále a pustit je do školy. Milí kamarádi, hodně štěstí a radosti při plnění školních úkolů vám přejí učitelky a malí Zajíčci

Celý článek...
 
Zprávičky od SKŘÍTKŮ Tisk Email

P5200195

Na výletě u zvířátek, ve školce při ukázce dravců a při rozloučení s předškolačkami - to bylo pěkné. 

Celý článek...
 
Konečně vítězství Tisk Email

20220608 101038

Olympiáda mateřských škol

Dne 8.6.2022 se uskutečnil již desátý ročník olympiády všech mateřských škol ve Vysokém Mýtě. Závodilo se v překážkovém běhu, ve skoku do dálky, v hodu do dálky, ve skákání v pytli a ve štafetovém běhu. Po dlouhých deseti letech čekání na vítězství, zaslouženě vyhrála Mateřská škola Slunečná Vysoké Mýto. Závodníci si odnesli nejen medaile, diplomy, ceny, ale hlavně radost ze sportu a sounáležitost ke školce kterou reprezentují. Na vítěze čekala i sladká odměna.

Konečné pořadí: 1. místo MŠ Slunečná, Vysoké Mýto

                               2. místo MŠ Kamarádi, Vysoké Mýto

                                3. místo MŠ Čtyřlístek, Vysoké Mýto

                                4. místo MŠ Pod Smrkem, Vysoké Mýto

Celý článek...
 
Sportujeme s rodiči Tisk Email

20220606 155747 3

Děkujeme rodičům za hojnou účast na besídce a za příjemné chvíle při společném sportování.

Děti a paní učitelky od Pusinek a Skřítků

Celý článek...
 
Ptačí den Tisk Email

IMG20220603112133

Ve středu 1.6.,na svátek všech dětí jsme ve školce připravili projektový den na téma Ptáci, ptáčci všeho druhu.

Děti se učily básničky, písničky, tančily ptačí tanec, vyráběly ptáčky, stavěly hnízda a říkaly si zajímavosti ze světa ptáčků.

Po školce "létali" datlové, sovy, barevní papoušci, čápi. Den jsme obohatili ukázkou výcviku dravců ze Zoo Jihlava.

A když jsme viděli velkého orla, hned si děti vzpomněly na pohádku o krtečkovi, jak zachraňoval orlí mláďátko.

Moc jsme si to s dětmi užili.

Všichni z MŠ Slunečná 

Celý článek...
 
Zajíčci u POŽÁRNÍKŮ Tisk Email

SDC15660

Exkurze u požárníků

V posledním květnovém týdnu jsme si u Zajíčků vyprávěli o povoláních. Abychom získali i nějaké praktické dovednosti, vypravili jsme se koncem týdne na exkurzi do Hasičského záchranného sboru ve Vysokém Mýtě. A byl to pro nás velký zážitek. Prohlédli a vyzkoušeli jsme si zdravotnické vybavení, které slouží k záchraně životů. Poznávali jsme pracovní nářadí, které se využívá k odstraňování škod a vyprošťování osob. Nejvíce nás zaujaly ochranné obleky a hasičské cisterny, které jsme poté vyrobili ve školce z papíru. Požárníkům děkujeme za laskavé přijetí.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Náš výlet Tisk Email

IMG 0152

Babiččin dvoreček a dědečkova obůrka

Ve třech slunečných květnových dnech jsme se vydali autobusem do malé vesničky Licibořice. A proč právě tam? Představte si, že je tam malý dvoreček se spoustou zvířátek, které mívaly dříve babičky běžně u svého stavení. Dnešní babičky i dědečkové už často žijí ve městech, a nemůžou nám ukázat, jak se žilo před lety.

My se vše v Licibořicích dozvěděli. Třeba jaký užitek nám zvířata přinášejí, jak se o ně máme starat. Na chvíli se z nás stali velcí hospodáři. Pomohli jsme nanosit trávu, seno nebo slámu, napumpovali vodu ze studny, připravili krmení. Kozy, kuřátka, kachňátka, housátka, králíčky, prasátka i další zvířátka jsme si mohli dokonce pohladit.

Nedaleko babiččina dvorečku je i dědečkova obůrka. V ní nás čekaly koňské stáje a pastviny. Na kraji lesa nás přivítala lesní zvířata - daňci, mufloni, bažanti. Zaběhali jsme si koňské závody.

Po velké práci jsme si zaslouženě snědli připravené řízky a vydali se zpět domů do Mýta. Výlet byl plný skvělých zážitků a všichni jsme si ho užili.

Celý článek...
 
Březen a duben u KOŤÁTEK Tisk Email

1

S celou školkou jsme se zúčastnili výletu do Jaroslavi za divočáky. Obdivovali jsme nejen velká divoká prasata, ale i jejich pruhovaná mláďátka.

Také jsme se stali zahradníky. Dávali jsme klíčit fazole, kukuřici a semínka slunečnic. Sazeničky si děti odnesly domů. Už se těšíme, až některé sazenice vysadíme na naší zahradě. A jaká dobrota to byla, když jsme si bramborovou kaši posypali řeřichou.

Muzikohrátky s panem Jasanským jsme si moc užili.

Na VELIKONOCE jsme seli oves, vyráběli kuřátka a zajíčky a vydali jsme se na velikonoční cestu.

V planetáriu jsme viděli a dozvěděli se moc zajímavých věcí.

Jako na pláži jsme si připadali při návštěvě solné jeskyně.

Protože chceme mít krásnou a čistou naši planetu Zemi, při jedné vycházce jsme sbírali odpadky.  A, ŽE JICH BYLO!!!!!!!!!

Celý článek...
 
Výlet do HVĚZDÁRNY Tisk Email

IMG 9856

Výlet do hvězdárny
Ve středu 20.4. jsme se s předškoláky vydali autobusem na výlet do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Překvapilo nás, že samotná budova planetária nevypadá jako obyčejný dům, ale spíš jako obří UFO. Uvnitř jsme si prohlédli velký model naší planety Země, malé modely raket, raketoplánů a satelitů nejen z papíru, ale i ze stavebnice lego. V sále, který nám připomínal kino, jsme se dozvěděli hodně informací o všem, co je ve vesmíru. Nejen o planetách, ale i o různých souhvězdích, které můžeme vidět na noční obloze. V promítané pohádce jsme se vydali do vesmíru se zvířátky. Na závěr jsme si v budově hvězdárny prohlédli velký dalekohled. Možná za pár let někdo z nás bude astronomem nebo kosmonautem. Jeden nikdy neví….
Všichni předškoláčci.

Celý článek...
 
Svátky jara v MŠ Tisk Email

IMG 20220414 090132

Slavit by se měl každý krásný, slunečný den, ale to si uvědomujeme my dospěláci. Děti ve školce se těší hlavně na VELIKONOCE. Po důkladné přípravě - velikonoční tvoření na jednotlivých třídách, se děti vydaly na tradiční VELIKONOČNÍ CESTU za velikonočním ZAJÍCEM. Po cestě se naši nejmladší seznámili s velikonočními tradicemi, zazpívali si písničku o jaru a poznávali domácí zvířátka. A protože k velikonocím patří malovaná vajíčka, která se nám poztrácela po zahradě naší školky musely děti najít každému vajíčku správnou "ošatku". K jaru patří sluníčko a protože nás letošní sluníčko trochu zlobí a moc nesvítí, poskládaly děti z kamínků další sluníčka, aby mláďátka a jarní kytičky měly ke svému životu potřebné teplo. Jarní kytky a kvetoucí keře děti posléze poznávaly. Jaro je barevné a i naše školka byla barevná - chodníčky byly vyzdobené malovanými kraslicemi, kytkami a dalšími obrázky. Po zimě je potřeba se pořádně protáhnout a zacvičit si, děti si vyzkoušely skákat jako zajíček a být obratné jako malé opičky. A to největší překvapení, letos nepřišel jeden zajíček, ale hned dva zajíčkové. Doufáme, že si všichni velikonoční cestu užili a teď už si budeme přát sluníčko, protože se sluníčkem je hned veseleji.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Velikonoce u PUSINEK Tisk Email

IMG 20220407 162218

Do velikonoční tvoření u PUSINEK se s radostí a v hojném počtu zapojili i rodiče a prarodiče. Moc děkujeme.

Celý článek...
 
U SKŘÍTKŮ Tisk Email

P2170007

V naší třídě se stále něco děje. Podnikáme výlety do lesa - tentokrát do Jaroslavi, kde jsme krmili divočáky a viděli malá jehňátka. V solné jeskyni jsme byli plně poprvé a to bylo SUPER. Taky jsme si uspořádali karneval, bubnovali jsme a to, co jsme se naučili jsme předvedli našim rodičům a prarodičům na besídce.

Skřítkové a paní učitelky

Celý článek...
 
Loučení s PANÍ ZIMOU u ZAJÍČKÚ Tisk Email

SDC15402

Stejně jako probouzející se příroda, se na jaro těšili i naši Zajíčci. Než ale přišlo, musili jsme se rozloučit s paní Zimou.....Nejprve jsme si ji nakreslili a vyzdobili a pak ji vynesli až k Vinicím. Zazpívali ji písničky, popřáli šťastnou cestu a pustili ji po vodě....Milé jaro, vítej u nás!

Zajíčci a paní učitelky

Celý článek...
 
KOŤÁTKA na výletě Tisk Email

IMG 20220224 093219

Do lesa na Vinice za zvířátky se vždycky moc těšíme. Poznávali jsme stromy, poslouchali zvuky lesa, pozorovali jsme ptáčky a hledali jsme budky pro hnízdění ptáčků. Pro zvířátka jsme připravili hostinu. Žádná lesní zvířátka jsme neviděli, ale věříme, že si na dobrůtkách pochutnají. Ale potkali jsme koníky. Stavění domečků pro skřítky a zvířátka si vždycky moc užíváme. KOTÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Karneval u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20220225 084925

Krásné masky, hry, diskotéka, pohoštění ......., to bylo bezva! KOŤÁTKA  a paní učitelky

Celý článek...
 
Barvy, barvy, barvičky - ZAJÍČCI Tisk Email

SDC15375

Barvy, barvy, barvičky

Na dveře už nám ťuká jaro, ale zima je tu ještě pořád s námi. A když zima - tak určitě bílá. Zrovna o téhle barvě jsme si hodně povídali ... než přišly na řadu barvy další - zelená, modrá, žlutá, červená a jejich odstíny... všechny krásné, veselé a zábavné jako byl u nás barevný týden.

Zajíčci a p. učitelky

Celý článek...
 
Karneval u RYBIČEK Tisk Email

IMG 20220311 085553

Dobré ráno, dobrý den,

do masek se převlečem.

Pojďte rychle všichni dál,

máme tady KARNEVAL!

Spidermani, králové a královny, rytíři a víly, kovbojové a policisté, Harry Potter, fotbalista, Večernice i hasička přišli k RYBIČKÁM na karneval. Hráli jsme spoustu her, tančili a dováděli s balónem - MOC JSME SI TO UŽILI.

Celý článek...
 
Zima u PUSINEK Tisk Email

20220202 094828

Zima u Pusinek
V zimě jsme si povídali o zvířátkách v lese, zahráli jsme si pohádku o "Rukavičce ", nasypali jsme ptáčkům do krmítek. Když nám konečně napadlo trochu sněhu, hned jsme ho využili k hrám. Zimu jsme si zpříjemnili barevným týdnem, čekal nás každý den plný překvapení v barevném oblečení -  užili jsme si duhové pondělí, červené úterý, modrou středu, bílý čtvrtek a zelený pátek.
Celý článek...
 
Ples u PUSINEK Tisk Email

20220217 095450

Ples u Pusinek
Celý týden jsme s dětmi připravovali ples a těšili se na něj. Vyzdobili jsme si třídu, holčičky si vyrobily kabelky a kluci peněženky, naučili jsme se hezký taneček, seznámili jsme se společenským chováním na plese i mimo něj. V den plesu přišly malé dámy v krásných šatech, střevíčkách a nádherných účesech, malí pánové přišli v košilích, kalhotech a některým nechyběl ani motýlek a vestička. Tančilo se, nechyběla dámská ani pánská volenka, občerstvovali jsme se v plesovém baru a na závěr se losovala tombola. Ples jsme si moc užili a odnesli si z něj nezapomenutelné zážitky. Už teď se těšíme na ten příští zase za rok. Moc děkujeme rodičům za krásné dárky do tomboly, které udělaly dětem velkou radost a přinesené dobroty do plesového baru. 
Celý článek...
 
Barevný týden u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 9321

Svět není černobílý, ale plný krásných barev. O tom jsme si ve třídě Čmeláčků společně povídali celý týden. Valentýnské pondělí bylo srdíčkově červené a my si prozrazovali, koho máme rádi. Slunečné úterý mělo žlutou barvu, při modré středě jsme si šli protáhnout těla o sokolovny. Ve čtvrtek jsme se oblékli do zelené a hádali písničky podle jejich melodie hrané na piáno. Třeba Travička zelená, Holka modrooká.... Týden jsme zakončili duhovým dnem a pokusem s barevnými lentilkami. MŇAM.

Celý článek...
 
Zima u BROUČKŮ A BERUŠEK Tisk Email

jituška1

Jen kdyby ten sníh byl opravdový.

Celý článek...
 
Zachumelený leden u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC15265

Těšili jsme se na zachumelený leden, ale počasí nám nepřálo. Tak jsme zimu a sníh vytvořili alespoň na našich obrázcích. Taky už umíme spoustu zimních písniček, básniček a pohádek. Víme, z čeho a jak sníh a led vzniká a jaké jsou jeho vlastnosti. A nakonec jsme  se přece jen dočkali - venku nám  NACHUMELILO. Podívejte jak jsme si to užili.

Zajíčci a paní učitelky

Celý článek...
 
Zima u SKŘÍTKŮ Tisk Email

PB083541

Zima - jak se patří - vánoční a předvánoční radovánky, hry na sněhu a příjemně strávený čas s bubnováním.

Celý článek...
 
Pečení u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 20220110 WA0022

Jak jsme pekli vánočky....

Celý článek...
 
Vánoce, Vánoce odcházejí Tisk Email

IMG 9138

Vánoce, Vánoce odcházejí

Po Vánocích jsme se sešli ve školce plní zážitků z prázdnin a s velkou energií a nadšením jsme se vrhli na rozloučení s adventním časem. Povídali jsme si o třech králích, kteří putovali z východu do Betléma, aby se poklonili Ježíškovi a přinesli mu dary. Všichni teď už víme, že se jmenovali Kašpar, Melichar a Baltazar. S velkou chutí jsme si vytvořili koruny, abychom si na tyto krále mohli zahrát i my. A co kromě darů králové ještě přinesli? Přece přání ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2022.

Třída Čmeláčků

Celý článek...
 
Advent u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20211203 113212

I letos nás navštívili nebeské a pekelné bytosti, navštívili jsme informační centrum a prohlédli si krásné betlémy. Při putování za Ježíškem jsme si vyzkoušeli některé vánoční zvyky. S radostí jsme vyráběli vánoční svícny a přáníčka. Nejvíce jsme se však těšili na besídku. Nechyběly dárečky a dobrůtky. Poslední akcí tohoto kalendářního roku byla návštěva sádek na "Rybníčkách". Celý adventní čas jsme si moc užili.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Advent u PUSINEK Tisk Email

20211203 091037

V předvánočním čase nás navštívil MIKULÁŠ, ANDĚL a ČERTI. Vydali jsme se na "Cestu do Betléma", zdobili jsme jablíčka pro rodiče, nesli dopis Ježíškovi k ZUŠ a oslavili jsme společně VÁNOCE ve školce.

Krásné prožití svátečních dnů přejí PUSINKY  a paní učitelky.

Celý článek...
 
Betlémy Tisk Email

betlém 7 2

Vánoční čas je jako ztvořený pro výrobu BETLÉMŮ - betlémy dětí ze třídy PUSINKY a RYBIČKY.

Celý článek...
 
Vánoční putování Tisk Email

20211215 130653

První sníh a rozsvícená světýlka na třídách prozrazují, že se chystá ten úplně nejkrásnější svátek VÁNOCE. A VÁNOCE prožité s malými dětmi jsou úplně ty nejkrásnější. V naší školce se na VÁNOCE moc těšíme, zdobíme třídy, vyrábíme přáníčka, pečeme cukroví a povídáme si o vánočních tradicích. V letošním roce jsme se vypravili na vánoční cestu naší zahradou. Celým vánočním putováním nás provázel ANDĚL. Cestou měly děti možnost se seznámit s tradičními vánočními zvyky – krájení jablíček, pouštění svíček v ořechové skořápce, zdobení perníčků a pečení vánoček. Ve vaně se nám mrskal kapr, školku jsme si vyzdobili jmelím a stromečkem s vlastnoručně vyrobenými ozdobami, zazpívali jsme si koledy a na závěr celé cesty jsme se poklonili malému JEŽÍŠKOVI.

Krásné prožití vánočních svátků přejí VŠICHNI z Mateřské školy Slunečná

Celý článek...
 
Předvánoční čas u BROUČKŮ A BERUŠEK Tisk Email

ozdoby

Vánoční hraní a pečení vanilkových rohlíčků.

Celý článek...
 
Čertí rojení u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

20211203 104050

Čertí rojení u Broučků a Berušek. Tvoříme a těšíme se na Vánoce.

Celý článek...
 
Přišel k nám MIKULÁŠ Tisk Email

IMG 3411

Mysleli jsme si, že máme pro strach uděláno............, ale dopadlo to dobře.

Celý článek...
 
Čertovský rej u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC15124

Ještě než přišel Mikuláš, měli u Zajíčků sraz všichni čerti ........ a přišli i andělé. Co tam dělal? Hráli si a vařili ve velkém hrnci, zpívali písničky o čertících a soutěžili v hodu pytlíkem, prolézali pytlem, přeskakovali řetězy a také viděli mikulášskou pohádku. A pak už museli lětět, aby nechyběli Mikulášovi, až bude dětem rozdávat nadílku.

ZAJÍČCI a paní učitelky

Celý článek...
 
Rybičky Tisk Email

IMG 3246

Všední dny u RYBIČEK.

Celý článek...
 
Podzimní úklid Tisk Email

IMG 8594

Na podzimním hrabání se opravdu podílela celá školka, jen paní kuchařky musely vařit, protože při práci na čerstvém vzduchu nám pěkně vyhládlo. Děkujeme Technickým službám ve Vysokém Mýtě za odvezení té veliké hromady listí.

Celý článek...
 
Za divočáky do Jaroslavi Tisk Email

IMG 8521

Za divočáky do Jaroslavi.

Že jste ještě nikdy neviděli prase divoké? To my už ano. Vydali jsme se za divočáky do lesa v blízkosti obce Jaroslav. A viděli jsme nejednoho kance a bachyni. Všechny divočáky jsme po dohodě s myslivcem, který se o ně stará, nakrmili jablíčky, mrkvemi i suchým chlebem. To je jídlo, které jim chutná. A mysleli jsme i na lesní skřítky. U stromů jsme pro ně postavili domečky, aby se mohli schovat před přicházející zimou. Už se těšíme, že se na jaře vrátíme a uvidíme mladé selátka a možná i lesního skřítka.

Děti a paní učitelky ze Čmeláčků

Celý článek...
 
Barevný listopad u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC14933

Kolik barev má listopad? Pokusili jsme se, je se ZAJÍČKY šechny zachytit na naše podzimní obrázky. Zkuste je spočítat.......Přejeme všem barevný listopad jako je u nás.

ZAJÍČCI  a paní učitelky

Celý článek...
 
Podzim u PUSINEK Tisk Email

20210909 100808

Na podzim jsme si užili hry na zahradě, "Světový den první pomoci" na náměstí, cvičení v Sokolovně, výlet do Nových Hradů, podzimní vycházku s úkoly na Vinice, turistickou vycházku na Bučkův kopec, dýňování, výlet do lesa na Podrážek, muzikohrátky s Pavlem, zapojili jsme se do akce HRABE celá školka, prošli jsme "Bubákovu" stezku pořádanou Mikádem. A už se těšíme co nám přinese ADVENT.

PUSINKY a paní učitelky

Celý článek...
 
Za zvířátky do lesa - RYBIČKY Tisk Email

img 20211109 100337 optimized

Podzim rádi trávíme na čerstvém vzduchu - ať na naší zahradě, nebo v lese.

Celý článek...
 
Svátek SVATÉHO MARTINA u KOŤÁTEK Tisk Email

foto šestka

Z dálky slyšíš podkovičku,

Martin jede na koníčku.

To zas bude smích,

až přiveze sníh.

Martin nám bohužel sníh nepřivezl, ale moc jsme si tento den užili.

KOTÁŤKA  a paní učitelky

Celý článek...
 
Podzim u RYBIČEK Tisk Email

IMG 3194

Máme rádi podzim a vše co k němu patří. RYBIČKY

Celý článek...
 
Říjen u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20211018 112048

Dračí hrátky, dýňohrátky, muzikohrátky s Pavlem, výlet do lesa na Vinice, kde nejraději stavíme domečky pro skřítky a zvířátka. Bylo to moc fajn a všichni jsme si to užili.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Bubnování u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC14944

V říjnu jsme si užili společné bubnování. Poznávali jsme hudební nástroje a zkoušeli na ně hrát. Při bubnování na opravdických bubnech jsme si procvičili rytmiku, rozvíjeli improvizační schopnosti, a tím získali pozitivní vztah k hudbě. Byl to pro nás všechny jedinečný zážitek. ZAJÍČCI

Celý článek...
 
Podzimní tvoření Tisk Email

20211102 132926

Moc rádi tvoříme a inspiraci nalézáme při vycházkách do přírody. BERUŠKY A BROUČCI

Celý článek...
 
Dýňový týden u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 20211023 WA0013

U Čmeláčků jsme si užili dýňový týden s bezva procházkou podzimní krajinou na Vinicích. Vyráběli jsme dýňové strašáky, dlabali jsme dýně, zkoumali semínka a pantomimou jsme si zahráli růst dýně od semínka až po sklizeň. Z listů jsme tvořili skřítky podzimníčky a z procházky jsme si přinesli krásný lístečkový podzimní věnec. Taky jsme pro dýňáky stavěli strašidelné hrady a zahráli si na honičku "Dýňové strašidlo". Přispěli jsme našimi výrobky do školkové výstavy dýní a v pátek nás pan DÝŇÁK odměnil sladkou výslužkou. Hezký podzim VŠEM.

Celý článek...
 
Dýňování Tisk Email

IMG 20211016 175712

K podzimu patří dýně a když je těch dýní hodně - to se dají  panečku dělat věci! A protože holky, kluci a paní učitelky u nás ve školce jsou šikulky a šikulkové, tvořili a tvořili a vytvořili myší domečky, domečky pro skřítky, dýňové strašáky, které vyzdobili přírodninami, které našli při procházkách podzimní krajinou. No, a jako každý rok se přišel na své kamarády podívat náš DÝŇÁK, zazpívali jsme mu, řekli básničku, ale hlavně mu ukázali naše výrobky. Tak Dýňáku zase za rok, pokud se urodí dýně.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Podzim u SKŘÍTKŮ Tisk Email

PA123471

SKŘÍTKOVÉ na podzim rádi jezdí na výlety - do Nových Hradů, kde obdivovali krásnou a udržovanou zahradu, pozorovali daňky. Chodí si zacvičit do Sokolovny ve Vysokém Mýtě a kamarádí s DÝŇÁKEM, pro kterého připravili překvapení /malé kamarády - dýně/.

Celý článek...
 
KOŤÁTKA nezahálí Tisk Email

IMG 20211007 085540

Za teplých slunečných dnů jsme nejvíce pobývali na naší zahradě. Při povídání si o ovoci a zelenině, nosily děti tyto plody na výstavku, společně jsme je zkoumali, ochutnávali, zdobili si chleba. Také jsme si upekli moučník z cukety a oříšků z naší zahrady. Strouhání a míchání děti moc bavilo. Při návštěvě JUWELAKVÁRIA jsme poznávali sladkovodní a mořské ryby. Na Vinice s dětmi chodíme často, objevili jsme nové prvky - zahráli jsme si dřevěné pexeso, zkoušeli jak zní dřevo z různých stromů. Výlet do Nových Hradů jsme si moc užili. Procházeli jsme se zámeckými zahradami, neztratili se v bludišti, zazpívali si v přírodním divadle. Pozorovali jsme daňky a jeleny a obdivovali zeleninovou zahrádku. Už teď se těšíme na další výlety.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Výlet na zámek Tisk Email

IMG 8207

Pro někoho úplně první výlet ve školce a pro někoho první výlet v tomto školním roce. Ve dnech 12. a 13. října vyrazila naše školka na zámek do Nových Hradů. Prohlédli jsme si zámek, prošli celou zahradu a byli jsme překvapeni co nového na zámku přibylo. Viděli jsme podzimně zbarvenou přírodu, kytičky, zeleninové záhonky, labutě, kačenky, daňky.......to bylo zážitků.

Celý článek...
 
Cvičení je RADOST Tisk Email

20211006 103801

My všichni ze školky SLUNEČNÁ jsme rádi v pohybu. Proto jsme už zase začaly chodit do SOKOLOVNY ve Vysokém Mýtě. A je to super.

Celý článek...
 
Zprávy od PUSINEK Tisk Email

 

To jsme my - děti ze třídy PUSINKY. Víme, že chodíme do SLUNEČNÉ školičky, ve třídě se máme rádi, chodíme cvičit a na dlouhé procházky a jíme zdravě.

Celý článek...
 
Ovocný týden u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 20211007 065823

"Hruška, švestka, jablíčko, upevní ti zdravíčko! " Neslo se celý týden třídou Čmeláčků. Děti se naučily tančit Mazurku se zpěvem lidové písničky Měla babka, pomáhaly rovnat plátky jablíček na sušení, naučily se zpívat veselou písničku o hrušce, při hře uvařily švestkové knedlíky a na konci týdne ochutnaly ovocné koktejly. Na víkend si domů si odnesly vyrobené košíčky se sušenými jablíčky. Bylo nám hezky. 
Celý článek...
 
"RYBIČKY" hrají pohádky Tisk Email

30beba68 3793 4e4d 8b21 b7894af8a1fc

V minulých týdnech jsme "skákali" z pohádky do pohádky. Nejvíce se dětem líbila ČERVENÁ KARKULKA. Vyráběli jsme loutky z příběhu a venku v lesíku si Majda, Kája a Daneček pohádku zahráli.

Celý článek...
 
Bramborování u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC14782

Dne 23.9. jsme měli u ZAJÍČKŮ BRAMBOROVÁNÍ. A jak to všechno proběhlo? Od rána jsme z brambor vyráběli, cvičili s nimi, vyprávěli si o nich, zpívali písničky a říkali básničky, vozili je na kolečku a nosili na lžici. A nakonec je nastrouhali a usmažili z nich bramboráky. MŇAM, TO BYLA DOBROTA.

Celý článek...
 
První pomoc Tisk Email

IMG 20210909 100320

Předškoláci ze třídy Čmeláčků vyrazili ve čtvrtek 9.9. na vysokomýtské náměstí na "DEN PRVNÍ POMOCI". Vyzkoušeli si podpůrné pomůcky při zranění, přemýšleli, co vše patří do lékárničky, poslechli si poutavé vyprávění o popáleninách a na závěr si zkusili sedět v záchranném vodním člunu, v policejním autě a viděli zásah hasičů při vyprošťování zraněné osoby z havarovaného auta. Vše bylo moc zajímavé. 

Celý článek...
 
Vyplouváme Tisk Email

20210826 110032

Vyplouváme - školní rok 2021 - 22

 
KOŤÁTKA se loučí Tisk Email

IMG 20210617 100022

Se školkou se loučíme......

Tuto písničku nám zazpívaly děti, které odcházejí do školy. Kouzelným mečem jsme je pasovali na školáky. Na památku si děti odnesly diplom za docházku do školky, knížku, pexeso, křídy, omalovánky a pastelky. Studentky pedagogické školy pro děti připravily hru na šipkovanou s pokladem a sladkou mraženou odměnou.

KOŤÁTKA  a paní učitelky

Celý článek...
 
PTÁČATA se loučí Tisk Email

IMG 20210624 163428

Rok nám opět utekl a tak jsme se loučili s dalšími předškoláky. Celé rozloučení se neslo v duchu "Výlet na ptačí rozhlednu". Během našeho posledního výletu jsme rodičům předvedli, co všechno umíme. Předškoláčci předvedli svou samostatnost, kdy úkolem bylo převléknout se, nachystat si s sebou svačinu a připravit do batůžku. Společně jsme si zazpívali a po splnění dalších úkolů byli předškoláčci na rozhledně pasováni na ŠKOLÁKY.

Šťastný let přejeme

Celý článek...
 
ČMELÁČCI se loučí Tisk Email

9f6544be 69f1 4793 b34d 3256322818ff

Slunečné dny vybízejí k hrátkám dětí a my jsme jeden takový den využili k rozloučení s našimi předškoláčky. Všichni ze třídy ČMELÁČKŮ jsme si zahráli na námořníky a zamávali těm, kteří bezpečně propluli školkovými léty a brzy se vydají na další dlouhou plavbu školáckou. Přejeme jim klidné moře, touhu po poznání, neutuchající energii, dobrou partu a stálý úsměv na tváři.

ČMELÁČCI  a paní učitelky

Celý článek...
 
Školka v pohybu Tisk Email

20210623 101052

Pro všechny sportovce "kluky a holky" ze Slunečné školky si třídy RYBIČKY připravila na zahradě naší školky putování za sporty. Děti si na stanovištích vyzkoušely sporty s vodou, dále ty, při kterých používáme míče, také jeden sport v přírodě - orientační běh a nakonec to, jakou mají děti sílu. Pomohly i při záchranné výpravě medvědovi, který si stavěl brloh a také pomohly rybkám. Po splnění úkolů čekala na všechny odměna. Moc jsme si to užili.

Všichni kluci a holky ze SLUNEČNÉ ŠKOLKY

Celý článek...
 
Ještě jednou VINICE Tisk Email

20210526 092355

V rámci zvyšování fyzické kondice jsme uspořádali turistický pochod a kam jinam, než na Vinice.

Celý článek...
 
ZAJÍČCI v Muzeu českého karosářství Tisk Email

SDC14531

Při plnění ŠVP /téma "Přes silnici za ruku"/ jsme se ZAJÍČKY navštívili Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě. Prohlédli jsme si expozici zaměřenou na výrobu kočárů a automobilů, viděli jsme modely různých starých aut a velkou sbírku historických veteránů. Chlapečkům se nejvíce líbil vojenský veterán a holčičkám zase kočárky. A dozvěděli jsme se mnoho nového.

ZAJÍČCI a paní učitelky

Celý článek...
 
Hurá, jedeme na výlet! Tisk Email

IMG 4424

Jak? Autobusem! A kam? No, přece za zvířátky!

Krásné červnové slunečné dny jsme využili k výletu do Častolovic. Je zde krásná miniZOO, ve které jsme se seznámili, nakrmili a někdy i pohladili různá zvířátka. Až k ohradě nás přišli pozdravit poníci, lamy i oslík. Nad hlavou nám proletěly holubičky, do malých domečků se schovávala morčátka. Po prohlídce ZOO jsme prošli parkem s rybníkem pro kachny. Byl to výlet se vším všudy /i dobrůtky z batůžku byly/ a my si ho pořádně užili.

Celý článek...
 
Zdravý ostrov života Tisk Email

IMG 20210513 105001 resized 20210607 080641107     soutez pro deti

Další povedená spolupráce s firmmou IVECO bus - děti měly za úkol vytvořit z odpadového materiálu 3D model autobusu, kterým by se svými kamarády chtěly odjet na ZDRAVÝ OSTROV ŽIVOTA. Děti se do soutěže zapojily a vytvořily krásné modely.

Celý článek...
 
Léto u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

received 132771425514849

Letíme za LÉTEM a těšíme se na všechny zážitky a dobrodružství, které čeká na cestě. BROUČKOVÉ a BERUŠKY

Celý článek...
 
Sportovní den u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC14374

Naši ZAJÍČCI jsou velcí sportovci. Pohyb venku mají velmi rádi, proto jsme se rozhodli pro ně uspořádat SPORTOVNÍ DEN. Soutěžili jsme v disciplínách: běh na 50 m, skok do dálky a hod míčkem. Vše jsme pečlivě měřili a zaznamenávali. A teď víme, že naši Zajíčci jsou velmi silní, hbití a opravdu rychlí - jsou prostě JEDNIČKY. 

Celý článek...
 
Putování za písničkou Tisk Email

20210601 0943171

V celém areálu Mateřské školy Slunečná se na DEN DĚTÍ v úterý 1. června rozezněl dětský zpěv. Děti putovaly za lidovou písničkou a písniček našly hned jedenáct. Nejprve je musely poznat podle obrázků, pak si je zazpívat a ještě k tomu splnit úkol k tématu písničky -  například prolézt strachovým pytlem, hodit tři různě veliké míčky do cíle, odnést pytel slámy, lézt po štaflích, odskákat v pytli, poznat hudební nástroje na obrázcích, zahrát si na honěnou, chodit na chůdách, postavit pec z velkých kostek, proběhnout slalom s kolečkem či uběhnout trasu se štafetovým kolíkem. A jaké písničky si děti zazpívaly? Třeba tu o té peci, co spadla, o kočce, co lezla dírou, o psovi, který skákal přes oves, o zahradníkovi, který šel s motykou, o lišce co sedí pod dubem a mnoho dalších známých písniček. K tomu nám ještě přálo hezké počasí a všichni jsme si to moc užili.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Květen u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20210511 111127

S radostí jsme si užívali hrátky na zahradě - hry na písku, na nové lodi jsme pluli do světa, do naší minizahrádky jsme vysadili sazeničky fazolí a hrášku. Moc se těšíme až je ochutnáme. Maminkám k jejich svátku jsme namalovali sluníčka a mezi paprsky paní učitelky napsaly našimi slovy vyznání mamince. Hráli jsme si na rodinu, při vyprávění o zvířátkách jsme tvořili, "dojili" kravičku a také k nám přišla na návštěvu malinkatá koťátka. Na výletě jsme byli na Vinicích.

Je nám HEZKY NA SVĚTĚ.                                                                                                                KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Cesta POZNÁNÍ Tisk Email

 

SDC14312

Velkou výhodou naší mateřské školy je veliká zahrada s mnoha stromy a keři. A protože stromů je více než 20 druhů, zábava se sama nabízí. Děti a paní učitelky ze třídy SKŘÍTKŮ si pro ostatní připravily jarní procházku zahradou s plnými košíky plodů. Úkolem dětí bylo najít stromy, ke kterým plody patří: šišky ke smrku, jablíčka k jabloni, oříšky k lísce......, a přitom se něco dozvědět o stromech v naší zahradě.

Dařilo se jim plnit i další úkoly - děti skákaly jako veverky, házely šiškami na cíl, tvořily obrázky ze šišek borovice, hádaly co skrývaly tři oříšky z pohádky o Popelce a vymýšlely co všechno se vyrábí z lipového dřeva. Odměnou jim byla pohádka o lese, kterou jim paní učitelky přečetly při odpoledním odpočinku.

Vždyť zpěv ptáčků, bzučení včel a vůně rozkvetlých stromů je pro nás všechny po "covidovém" roce velkou vzpruhou.

Celý článek...
 
Malujeme OVEČKY Tisk Email

20210519 095027

Děti ze třídy "BROUČCI a BERUŠKY" měly celý týden plné ruce práce - malovaly, tvořily, zpívaly, počítaly.... - a co, no přece OVEČKY. Můžeš se přidat i ty. Inspiraci najdeš v "PŘEDŠKOLÁK - DOMÁCÍ ZVÍŘATA".

Celý článek...
 
RYBIČKY maminkám Tisk Email

IMG 2233

To jsem a moje rodina. A zejtra malujeme MONU LÍZU.

Celý článek...
 
BERUŠKY a BROUČKOVÉ maminkám Tisk Email

received 755183885195013

Ta moje maminka je nejhezčí, nejmilejší prostě je MOJE.

Celý článek...
 
PUSINKY maminkám Tisk Email

20210505 080100

Maminky naše milé, máme pro Vás korálky a písničku a hlavně posíláme VELKOU PUSU (ZDE) PUSINKY

Celý článek...
 
ZAJÍČCI maminkám Tisk Email

SDC14263

Kytička pro maminku

Maminko má, k Tvému svátku

nesu malou kytičku.

Ale za to velkou lásku

mám pro Tebe v srdíčku.

Krásný SVÁTEK VŠECH MAMINEK přejí ZAJÍČCI

Celý článek...
 
Čarodějnice u SKŘÍTKŮ Tisk Email

SDC14232

Poslední dubnový den se do skřítkové třídy slétly samé čarodějky. A co se dělo potom? Kouzlilo se a čarovalo, vařily se lektvary a učily kouzelná zaříkávadla. Potom čarodějky vylétly do zahrady, kde skákaly přes oheň, házely lopatou do pece, poznávaly bylinky a vařily kouzelné nápoje. Nakonec nás čekalo malé občerstvení a pak už se musely čarodějky rozloučit a rozlétnout se domů. Milé čarodějky, tak zase za rok........

Skřítci a paní učitelky

Celý článek...
 
Učení u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 20210423 084335

Ve zvířátkovém týdnu jsme si s předškoláky povídali o hospodářských zvířatech, jejich užitku a naučili se přiřazovat mláďata k jejich maminkám. Naučili jsme se písničku o kvočně, vyrobili si kurník, slepice a kohouty, na konci týdne se potěšili s morčicí Růženkou. Moc se nám to libilo. Čmeldové

Celý článek...
 
RYBIČKY v akci Tisk Email

IMG 1973

Ták a pařez je venku....

Celý článek...
 
Zima na jaře Tisk Email

IMG 3973

Je měsíc duben a někdy mu říkáme taky apríl. Možná proto, že má nejproměnlivější počasí. To jsme si užili s dětmi v naší školce, kterým jsme připravili výlet autobusem na Vinice /děkujeme i panu Bezděkovi/. Odtud jsme se vydali po připravených fáborkách po chodníčku do naší školy. Měli jsme v plánu pozorovat probouzející se přírodu, rozkvetlé kytky, zpívající ptáčky. Na cestě nás ale čekal sníh. Nic nás přesto neodradilo od toho, abychom si výlet pořádně užili.

Celý článek...
 
Velikonoce ve Slunečné školce Tisk Email

20210330 102956

Každý svátek, který nám přináší roční období je potřeba si pořádně užít. Velikonoce přicházejí s tím nejkrásnějším ročním obdobím s jarem. Aby JARO, ale určitě přišlo je zapotřebí se rozloučit se ZIMOU a velikonočně se naladit velikonočním tvořením. A když tyto přípravy máme již za sebou, můžeme se radovat a dovádět. I když máme ve školce málo dětiček, připravili jsme pro ně ZAJÍČKOVU VELIKONOČNÍ CESTU. Děti měly za úkol na zahradě naší školky najít schovaná vajíčka, ukázaly svoji fyzickou zdatnost při překonávání překážek, poznávaly jarní kytičky, o kterých si ve školce povídáme. Dále namalovaly na chodník krásné velikonoční kraslice, zazpívaly si s kytarou a s naší Olinkou, poskládaly z obrázků, které si namalovaly velké velikonoční vajíčko. A dokonce jsme měli na zahradě velikonoční beránky, a nebyli to obyčejní beránci, ale "beránci otřes se" a děti u nich našly sladkou odměnu. Ale úplně největší překvapení byli velikonoční ZAJÍČCI, kteří měli pro děti připravené odměny. To byl zase krásný den.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Vynášení MORANY Tisk Email

IMG 3885

Zima ne a ne skončit. Proto jsme se s dětmi ve školce rozhodli, rozloučit se se ZIMOU tradicí, kterou dodržovali hlavně naše babičky a dědečkové na vesnicích. Vyrobili a nakreslili jsme paní Zimu - Moranu, a pak jsme ji společně vyhodili do řeky. A teď už ZIMO uplav. My chceme JARO.

Celý článek...
 
Pozdrav od PTÁČAT Tisk Email

Ptáčata unor kopie resize   Ptáčata karneval

Jedna zimní vzpomínka a karnevalové "dovádění" od PTÁČAT.

Celý článek...
 
Karneval u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20210224 100140

Dobré ráno, dobrý den, do masek se převléknem.......... I v naší třídě jsme si užili karnevalový den. Nechyběla přehlídka masek, diskotéka, hry, soutěže a také pohoštění.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Ptáčci u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 20210212 101244

Ptáček volá: Vítku, Lidko, sypte drobky na krmítko............ Když jsme si s dětmi povídali, jak je důležité přikrymovat v zimě ptáčky, domluvili jsme se a připravili jsme pro ně šiškové koule z tuku a semínek. Ty jsme pak pověsili na keře před okna a pozorovali jsme sýkorky, vrabce a kosáky, jak si pochutnávají. A ještě se nám podařilo vyrobit krmítko ze dřeva. Broušení prkýnek, zatloukání hřebíků......., to je veliká zábava nejen pro kluky. Věříme, že se nám ptáčci za to odmění krásným zpěvem - "kolik bylo zrníček, tolik bude písníček".

Celý článek...
 
Přání z MŠ Tisk Email

20210309 093511 resized

Posíláme všem SLUNÍČKOVÉ pozdravy,

kdo nemocný je, ať se brzy uzdraví.

Kdo smutný je, ať se zase usměje,

vždyť je tu jaro a s ním naděje.

Na zahradě kvetou nám první kytičky,

ptáčkové zas zpívají nám písničky.

Zdravíme všechny lidičky,

MY DĚTI ze SLUNEČNÉ školičky.

Celý článek...
 
Pozdrav z MŠ Tisk Email

20210310 093715 resized   3.Barevné housenky

A co děláme ve školce - malujeme, tvoříme, zpíváme, cvičíme a pozdravujeme všechny KAMARÁDY.

Celý článek...
 
Co nového u SKŘÍTKŮ Tisk Email

P2103225

SKŘÍTKOVÉ jsou nejraději venku na čerstvém vzduchu. Využili poslední sněhové nadílky k zimním radovánkám, uspořádali turistický pochod z Vinic do školky, cestou plnili jednotlivé úkoly /opičí dráha, výběhové schody, hledání ztracených opiček/. A když je venku opravdu ošklivě uspořádají si pro zábavu karneval. A ještě jedna fotečka - vzpomínka na vánoční besídku.

SKŘÍTKOVÉ a paní učitelky

Celý článek...
 
Ve zdravém těle...... Tisk Email

20210225 105603

Mateřská škola Slunečná, Vysoké Mýto ve spolupráci s DDM Mikádo, Vysoké Mýto uspořádala pro děti akci "Ve zdravém těle - zdravý duch", aneb pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu je nejlepší. Děti zvyšovaly svoji fyzickou kondici pochodem z Vinic až do školky. Cestou plnily jednotlivé úkoly. Na Vinicích jsme využili herní prvky, které instalovalo Město Vysoké Mýto, nejlepší byly "výběhové schody", které nám dali pořádně zabrat. Na chodníčku pro nás Mikádo připravilo celkem dvě zastavení:opičí dráhu s prolézáním, proskakování obručí a žebříku. Dále děti hledaly a sbíraly schované opičky, zvládly slalom a překonávaly různé překážky. Na závěr proběhla společná hra s říkankou "Bublina" a předání diplomu za parádní sportovní výkon. Moc děkujeme Mikádu za spolupráci a SLUNÍČKU za to, že nás po celé dva dny provázelo.             Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Karneval u PUSINEK Tisk Email

20210226 090519

Ještě před uzavřením MŠ jsme si u PUSINEK užili maškarní karneval. Hráli jsme si, tancovali, soutěžili. Děkujeme všem rodičům za spolupráci při přípravě kostýmů a dobrého občerstvení.

Paní učitelky od Pusinek

Celý článek...
 
Haló pane KARNEVALE Tisk Email

IMG 3652

Haló pane KARNEVALE !

V jednom mrazivém dni před jarními prázdninami jsme si v naší třídě Čmeláčků užili masopustní veselici. Všichni se hned ráno převlékli do masek a dovádění mohlo začít. Přišli Spidermani, princezny, víly, čmelinka, červená Karkulka i samotný pan král. Na pořádek dohlížel pan policista, hasič i paní doktorka. Moc nás všechny bavilo tančit, hrát hry a soutěžit. Nechyběla ani hostina plná zdravých dobrot – hlavně ovoce. I každoroční tombola, která k našemu třídnímu karnevalu patří, sklidila velký úspěch. Prostě PRIMA DEN.

                                                                     Děti i paní učitelky ze třídy Čmeláčků

Celý článek...
 
Zima, zima - už je tady..... Tisk Email

2

Na "TŘI KRÁLE" jsme se dočkali prvních sněhových vloček. A jak jsme se radovali, když se naše zahrada pokryla bílou sněhovou peřinou. Odklízení sněhu, jízda na lopatách, stavění iglů, ledového království - to teprve bylo ŽŮŽO.

Líbili se nám pokusy se sněhem a ledem - malování ledovými barvami, vytváření ledových obrázků. Škoda, že nám brzo roztály.

Koťátka a paní učitelky

Celý článek...
 
Paní Zima u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC14035

Jednoho lednového rána jsme se probudili do úplně jiného světa. Všechna naše důvěrně známá místa, kam si chodíme se školkou hrát, byla jiná. Domy, stromy, věže dostaly prachové peřiny. Pařezy, ploty a i krmítko ve školce měly nadýchané sněhové peřiny a na kalužích se objevily ledové škraloupy. Hned jsme měli co zkoumat. Jaký ten led a sníh vlastně je? Co z něho mohu vytvořit? A jak tuhle sněhovou krásu využít? No, jen se podívejte na naše obrázky, jak jsme si s tím zimním nadělením poradili. A kdo vlastně tohle všechno bílé nadělení vyčaroval? My už to dobře víme....přece paní ZIMA.

Celý článek...
 
SNĚHULÁK - pokaždé jinak Tisk Email

IMG 1588

......že roztál sníh -  nevadí - tvoření dětí ze třídy RYBIČKY.

Celý článek...
 
ČMELDOVÉ v lese Tisk Email

IMG 20210120 095805

My Čmeldové ze třídy č. 4 jsme si užili parádní zimní výlet za krásami lesa a jeho okolí. Pozorovali jsme stopy zvířátek ve sněhu, procvičili jsme znalosti o stromech, připravili jsme hostinu pro lesní zvířátka, naslouchali jsme zvukům lesa a užili si křupání sněhu pod nožkama i nahřívání tváří na sluníčku. Chtěli jsme využít krásného zimního počasí a proto jsme dále putovali přes Vinice, po chodníčku až do MŠ Slunečná. Pěkně nám vyhládlo a po obědě jsme spali jako medvědi zimním spánkem.

Celý článek...
 
PUSINKY v lese Tisk Email

20210119 094126

Těšili jsme se na výlet na Podrážek. Stopy zvířátek nás zavedly až ke krmelci, kde jsme zvířátkům připravili hostinu. Poslouchali jsme zpěv ptáků v lese a počítali jsme ptačí budky na stromech. Zkusili jsme si každý vytvořit sněhovou kouli a zimní výlet jsme si společně užili. PUSINKY

Celý článek...
 
PUSINKY na sněhu Tisk Email

20210114 103529

Konečně nám nasněžilo a mohli jsme si užít jízdu na lopatách. Zkusili jsme si stopy ve sněhu, stavění sněhuláků a iglů. Šli jsme po stopách sněžného muže. To jsme si to zase užili. My všichni z PUSINEK

Celý článek...
 
Zimní radovánky Tisk Email

IMG 3479

Zimní radovánky

„Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních.“ Slova této písničky nás vítají ve školce každý den. „Kde ale budeme jezdit?“ ptaly se děti stále častěji. A protože ve městě není pořádný kopec, vydali jsme se autobusem na výlet do Přívratu. Vzali jsme si boby, lopaty i pořádnou svačinu a vyrazili. Sněhu bylo opravdu hodně a naše třída Čmeláčků si dovádění se sněhem opravdu užila.

Celý článek...
 
Přání od ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC13948

ZAJÍČCI přejí krásné prožití vánoční svátků.

 
Andělské zpívání Tisk Email

20201208 100436     PC083209

Mateřská škola Slunečná ve Vysokém Mýtě připravuje pro děti a rodiče rok co rok v předvánoční době adventní překvapení. Byly to jarmarky, divadla, či putování do Betléma. Současně pěvecký sbor Karosáček těší svým zpěvem seniory na jejich vánočních besídkách. Pro tento rok jsme museli svůj program trochu poupravit. Už v září, kdy jsme nevěděli, jak se situace vyvine, jsme měli připravené andělské zpívání. Mělo to být poděkování rodičům, ale protože rodiče nemohli být přítomni, tak jsme udělali andělské zpívání bez nich. Z celé akce byl pořízen záznam, takže rodiče a veřejnost o andělské zpívání nepřijde. ZDE . Video bylo také předáno do vysokomýtských domovů pro seniory.

 
Vánoční těšení Tisk Email

20201216 102700

VELKÉ těšení - VELKÉ rozbalování - VELKÁ radost, a tak by to mělo být. A moc děkujeme. DĚTI

Celý článek...
 
Co je nového u SKŘÍTKŮ Tisk Email

PB193198

                     Stezka parkem s MIKÁDEM - házení přírodninami do kruhu /Mikádu moc děkujeme za uspořádání stezky/.

Celý článek...
 
Vánoční malování Tisk Email

IMG 1120

Malujeme rádi a malovat ANDĚLY je krásné, a tak nám pěkně ubíhá těšení se na Vánoce. Všichni ze třídy RYBIČKY

Celý článek...
 
MIKU, MIKU, MIKULÁŠ Tisk Email

20201204 093448

Tak zase po roce nás navštívili MIKULÁŠ, ANDĚL a ČERT. Tento rok na nás čekali na zahradě naší školky, do třídy jsme je raději nepustili, to víte, přece jen nějaké obavy byly, ale vše dobře dopadlo, všechny děti jsme předaly v pořádku svým rodičům a dokonce některé děti namalovaly na památku obrázky.

Celý článek...
 
Když les spí Tisk Email

IMG 1143

Když les spí, spí i lesní zvířátka. Tak prosíme děti - nebuďte nás, ale to my přece víme - děti ze třídy RYBIČKY.

Celý článek...
 
Hrabe celá školka Tisk Email

IMG 20201105 104101

Děti i dospělí z naší školky jsme se zapojili do akce "HRABE CELÁ ŠKOLKA" a celý týden jsme usilovně hrabali a nosili listí na naše dopravní hřiště. Po týdnu jsme vytvořili "velehromadu". Někteří si ji vyzkoušeli i jako trampolínu. Podzimní práce na zahradě nas všechny moc bavila, děti byly moc šikovné a pobyt na čerstvém vzduchu nám všem prospěl. A co se stalo s listím? Přijely technické služby s vysavačem a listí bylo fuč - to bylo představení. Všichni jsme měli příjemný pocit z dobře vykonané práce. Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Dráčkiáda u ZAJÍČKŮ Tisk Email

IMG 20201022 104022

Určitě jste ještě neviděli tolik krásných draků pohromadě, jako bylo jedno krásné podzimní odpoledne na zahradě naší školky. Měli tu slet dráčci, které vyrobily děti u ZAJÍČKŮ. Uspořádali jsme pro ně závody v létání - důležitá byla rychlost koordinace, řízení a technika letu a další dovednosti, které děti s dráčky bezvadně zvládly. Moc jsme se u toho podzimního poletování nasmáli.

ZAJÍČCI

Celý článek...
 
Podzim u RYBIČEK Tisk Email

 

 

 

IMG 0996                     IMG 0998  

"To dělám, listy s barvama".                A zase listí - vždyť je podzim. 

IMG 0999 

Od lesa daleko a přesto v lese.   

Celý článek...
 
Dýňová strašidla Tisk Email

IMG 20201023 WA0001

Představujeme Vám dýňová strašidla z domácího tvoření a také ty které jsme zahlédli na výletech o podzimních prázdninách.

Celý článek...
 
KOŤÁTKA na Vinicích Tisk Email

IMG 20201022 102419

Využili jsme krásné podzimní počasí a vyrazili do lesa na Vinice. Cestou nám vytrávilo a zjistili jsme, že na čerstvém vzduchu chutná úplně jinak než ve školce. Měli jsme možnost pozorovat prasečí rodinku /raději z velké dálky/, krásně zbarvené stromy, sledovali jsme také množství vody v řekách po nedávných deštích. Měli jsme možnost spatřit z vyhlídky naše krásné město a na závěr putování nám skřítek PODZIMNÍČEK schoval pod smrček dobrůtku. Škoda jen, že les je daleko a nemůžeme sem vyrazit častěji. Hned druhý den jsme navštívili sklad řeziva a dozvěděli jsme se, co je potřeba udělat se dřevem, než z něho může truhlář vyrobit nábytek. Děkujeme panu Novotnému za ukázky. Koťátka

Celý článek...
 
Lítá dráček Tisk Email

IMG 20201019 062959

U KOŤÁTEK lítal dráček Papíráček. A aby mohl lítat, musely si ho děti nejprve vyrobit. V bludišti si najít svého dráčka a přitáhnout si ho k sobě na provázku. Po bylo radosti, když se jim to povedlo. A samozřejmě jsme se i trochu učili - barvy, geometrické tvary, střídat barvy a taky jsme zjistili, že drak se dá sestavit z jakékoliv stavebnice.

Celý článek...
 
Podzim u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

20201005 124620

Podzim nám poskytuje mnoho přírodního materiálu k tvoření s dětmi. Při procházkách a pobytu venku proto sbíráme vše, co lze využít k výzdobě MŠ, k výtvarné činnosti i k didaktickým hrám. Fantazii se meze nekladou.

Celý článek...
 
ČMELÁČCI a ovoce Tisk Email

IMG 20201019 140805

Celý týden jsme si u Čmeláčků povídali o ovoci. Nasušili jsme jablíčka, poznávali jsme obrázky ovoce, říkali jsme si, jak je ovoce zdravé. Rozkrojili si jablíčko a zkoumali jsme, jak je možné, že v každém jablíčku je malá jablůňka. Týden jsme zakončili přípravou a upečením jablečné buchty, kterou jsme s chutí snědli.

Celý článek...
 
Malí kuchaříčci Tisk Email

SDC13812

8.10. proběhlo u ZAJÍČKŮ velké pečení. Než jsme se dali do díla, pořádně jsme si umyli ruce a navlékli zástěry jako správní kuchaři. Pak jsme poznávali a ochutnávali suroviny, které se používají na přípravu jablečného koláče. A potom jsme všichni sypali, strouhali, míchali.....a nakonec všechno snědli. Moc nám chutnalo.  ZAJÍČCI

Celý článek...
 
Dravci v MŠ Tisk Email

IMG 2593

Ukázku výcviku dravců a sov měly možnost vidět děti v naší školce. Tento výcvik a předvádění dravců a sov vedl pan Eduard Školoud. Ukázal dětem pomůcky, které používá při výcviku, a že je jeho výcvik úspěšný jsme se mohli přesvědčit. Jeho svěřenci se nám ukázali v plné kráse při letu, při chůzi a při plnění úkolů. Dopoledne jsme si všichni užili.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Olympiáda MŠ Tisk Email

uvod

Ve dnech 23. a 24.9. jsme uspořádali pro děti z naší školky společné sportování. Malí sportovci si měli možnost vyzkoušet překážkovou dráhu, skákání v pytli, hod tenisovým míčkem, štafetový běh a skok do dálky. Ke sportování jsme využili městský stadion, kam s dětmi chodíme velice rádi. Děti sportovaly s nadšením a bylo vidět, že je jednotlivé disciplíny baví. A kdo vyhrál - no přece ti, kteří sportují pro zábavu. Pobyt na čerstvém vzduchu a sluníčku jsme si moc užili.     Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Náš první výlet v novém školním roce Tisk Email

IMG 2287

Jednoho krásného slunečného dne se naše třída vypravila na výlet autobusem do Jaroslavi. Doslechli jsme se totiž, že tam mají krásné ovečky. A věřte tomu, byla to pravda. Cestu k ohradě jsme museli najít podle šipek a u fáborků nás vždy čekal úkol. Teprve po jeho splnění jsme mohli pokračovat dál. Skákali jsme panáka, přemýšleli, která zvířátka bydlí u babičky na dvorku a zpívali písničku "Pásla ovečky". Všem se nám v Jaroslavi moc líbilo.

TŘÍDA ČMELÁČKŮ

Celý článek...
 
Život v MŠ Tisk Email

20200915 080812

V kuchyni se vaří, v prádelně se pere, děti si hrají, malují......... - vše je tak, jak má být.

Celý článek...
 
Školní rok 2020-21 Tisk Email

nohy

Do nového školního roku vykročme společně tou správnou nohou.

Celý článek...
 
Rozloučení Čmeláčků Tisk Email

20200625 153741

Každý rok se v naší školce těšíme na den, kdy se loučíme s předškoláky. Letos jsme si ho užili s našimi Čmeláčky ze čtvrté třídy v krásném letním dnu na zahradě naší školky. A jak jinak, než vesele, se zpěvem, smíchem a dobrotami od jedné šikovné maminky /Té tímto moc děkujeme/. Devět šikovných dětí z naší třídy složilo závaznou přísahu:

Přísaháme na psí uši

a na kočičí svědomí,

že budeme hodní žáci,

nikdy žádní poškoláci.

Učit se pilně budeme,

protože pětky nechceme!

A my paní učitelky i rodiče jim moc věříme, fandíme a přejeme, ať vše vyjde na jedničku!

Celý článek...
 
Melounový den u SLUNÍČEK Tisk Email

P6300065

Poslední den před začátkem prázdnin jsme slavili oblečeni v "melounových" barvách. Nejdříve jsme soutěžili ve třídě v podávání a přenášení míčů, pak jsme hledali schované melouny na zahradě v šipkované hře /kluci po zelených a holčičky po červených šipkách/ a nakonec jsme ty nalezené melouny snědli! A moc všem chutnaly........My ze SLUNÍČEK

Celý článek...
 
Poslední výlet PUSINEK Tisk Email

20200630 102325

Na konci školního roku jsme uspořádali náš poslední výlet. Přijali jsme pozvání na prohlídku rozkvetlé zahrady, kde jsme si prohlédli a poznávali kytičky a bylinky, něktéré jsme si mohli i ovonět. Zjistili jsme, že některé kytky se dají jít a chutnají jako salát. Paní učitelka nám předvedla i výcvik svého pejska a protože bylo krásné počasí, mohli jsme si osvěžit nohy v bazénu. To jsme si to užili. My z PUSINEK

Celý článek...
 
PTÁČÁTKA se loučí Tisk Email

IMG 20200628 WA0002

Plavčíci, vzhůru na palubu!

Naši plavčíci - předškoláci byli ve čtvrtek 25.6.20 pasováni na námořníky. Samotnému pasování předcházel námořnický výcvik se závěrečnou zkouškou. Kapitáni si prověřili jejich všeobecné znalosti a dovednosti jako drhnutí podlahy, plavecké styly, záchrana tonoucího..... Všichni zkoušku zvládli a byli vysláni do neznámých školních vod.

S přáním šťastné plavby jsme se s nimi rozloučili námořnickým pozdravem - AHOJ - vaši kapitáni

Celý článek...
 
KOŤÁTKA se loučí Tisk Email

7

Rozloučení s předškoláky

Letos jsme se rozloučili netradičně cestou do Afriky. Užili jsme si to jako černošky a zvířátka. Tančili jsme v rytmu písní a šamanských pokřiků. Potom jsme pasovali naše předškoláky na školáky.

Moc se nám to líbilo. Koťátka a paní učitelky.

Celý článek...
 
KOŤÁTKA před prázdninami Tisk Email

1

Chráníme všichni přírodu?

Byli jsme překvapeni kolik odpadků jsme nasbírali po cestě od školky k řece a také jsme viděli co do řeky nepatří. Je smutné, že se někteří lidé takto chovají k přírodě. Užili jsme si i hrátky s vodu a praktikantky pro nás připravily cestu za vodní královnou.

Celý článek...
 
BROUČCI A BERUŠKY SE LOUČÍ Tisk Email

IMG 1071

Rozloučení se školním rokem 2019/20

V pondělí 22.6. jsme přijali pozvání od Fligerů na návštěvu jejich zahrady, kde pro nás bylo připraveno nejen pohoštění, ale především vyžití v podobě skákacího hradu, trampolíny, skluzavek, pískoviště. Všichni jsme si užili krásné dopoledne plné pohybu a dobré nálady.

Velký dík paní Evě Fliger.

Celý článek...
 
Jak jsme potkali vodníčka Tisk Email

SDC13660

Protože si ve školce vyprávíme o vodě, vypravili jsme se k řece Loučné, abychom viděli všechna ta vodní zvířátka na vlastní oči. A opravdu jsme potkali čápy, kačenky i žabky. Zrovna jsme svačili, když jsme uviděli vodníčka, jak na nás mává. Poztrácely se mu mušličky a prosil nás, abychom mu je pomohli najít. Vyprávěli jsme mu o zvířátkách, která jsme viděli a také jsme mu řekli básničku o vodníčkovi, kterou jsme se naučili ve školce. Nakonec nás odměnil pokladem. A víte co v něm bylo? Rybičky a žabky.

Zajíčkové a p. učitelky

Celý článek...
 
Kolečkiáda u ZAJÍČKŮ Tisk Email

SDC13577

10. června proběhla u Zajíčků KOLEČKIÁDA. Děti nejprve poznávaly části kola a zjišťovaly k čemu slouží. Potom jsme se zaměřili na bezpečnostní prvky a nutné vybavení dětských dopravních prostředků. Zdůraznili jsme nezbytnost použití cyklistické helmy. Také jsme si vyprávěli, jaké vlastnosti by měl mít správný cyklista /obezřetnost, ohleduplnost/. Nakonec děti absolvovaly jízdu zručnosti na našem dopravním hřišti, při které se opravdu projevily jako správní malí cyklisté, kteří mají všechna dopravní pravidla v malíčku.

Lenka Saoelová - p. učitelka

Celý článek...
 
Návštěva u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 20200609 081633 mš

V rámci téma povolání se ve třídě ČMELÁČKŮ objevili policisté z dálničního oddělení ve Vysokém Mýtě. Dětem poutavě vyprávěli o svém povolání, ukázali potřebné vybavení, zodpověděli dětem zvídavé otázky a připomněli důležitá telefonní čísla IZS. Děkujeme Čmeláčci

Celý článek...
 
Den dětí u ČMELÁČKŮ Tisk Email

 1

Protože rádi slavíme, oslavili jsme i na třídě Čmeláčků náš velký svátek. Celé dopoledne jsme si užívali spoustu zábavy při soutěžích v různých disciplínách. Natrénovali jsme chůzi s míčkem na lžíci, házení mince do sklenice v kyblíku plném vody, vkládání sirek do krabičky jednou rukou, závod nákladních aut převážejících kostky na stavbu hradu. Dokázali jsme se dohodnout a pomáhat si v týmech, společně se radovat z výhry i přijmout porážku. Naše "cukrářky" nám na pískovišti připravily pískové dobroty. Všichni jsme na závěr byli odměněni vlastnoručně vyrobeným diplomem a velkou zlatou čokoládovou medailí. MŇAM

Celý článek...
 
Den dětí u KOŤÁTEK Tisk Email

Dáda fotky mobil 2020 540

Plnili jsme různé úkoly, překonávali překážky, moc se nám líbilo hledání kamínků, které jsme si mohli odnést domů, i s medailí za skvělý DĚTSKÝ DEN. Moc se nám to líbilo, sluníčko nám svítilo.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Den dětí ZAJÍČCI Tisk Email

SDC13519

Plavba kolem světa se ZAJÍČKY

Svátek všech dětí jsme se ZAJÍČKY oslavili okružní jízdou kolem světa. Podívali jsme se do všech světadílů - v Africe jsme lezli za opičkami, v Austrálii skákali jako klokani, s indiány jsme jezdili na koních, v Asii nosili rýži a v Anktarktidě jsme se koulovali s medvědy. Povídali jsme si také o dětech z jiných zemí a zjistili jsme, že přestože každý jinak vypadáme, tak jsme si vlastně strašně podobní a dokážeme se kamarádit a společně si hrát.

Milé děti, přejeme vám, aby jste byly zdravé, veselé a šťastné.

P. učitelky od ZAJÍČKŮ

Celý článek...
 
Den dětí PUSINKY Tisk Email

20200601 092834

Námořnický den u PUSINEK

Děti v naší třídě to neměly na Den dětí vůbec jednoduché - musely být STATEČNÉ a poradit si s mořskými vlnami, být ZRUČNÉ a umět smotat lano a být PŘESNÉ a dokormidlovat loď do přístavu. I tak jsme si to užily.    PUSINKY

Celý článek...
 
Dobrý den a ahoj Tisk Email

Screenshot 20200423 100003

Dobrý den rodiče, ahoj děti,

Vám všem posíláme jarní rozkvetlý pozdrav z vaší školky.

Foto: Monika Bartošová

Celý článek...
 
Ahoj děti Tisk Email

Viktorka2

Ahoj všechny děti ze Slunečné mateřské školky.

Posíláme Vám alespoň touto formou pár pozdravů z našich domovů. Užíváme si krásné počasí v přírodě, kam se často vydáváme na kole. Stavíme, kreslíme, modelujeme, hrajeme hry a pomáháme doma rodičům. Nejvíc v kuchyni při pečení. Dokonce i VELIKONOCE jsme si doma prožily moc pěkně. Barvily jsme vajíčka, pekly beránka. My předškolní děti jsme se zastavily i do základní školy odnést přihlášku k zápisu.

Těšíme se, že se zase všichni uvidíme.                                       Děti ze třídy ČMELÁČKŮ

 

Celý článek...
 
Bezpečné a čisté prostředí Tisk Email

IMG 20200415 105639 resized 20200415 105948383

V dnešní době se snažíme o bezpečné prostředí, nosíme roušky, ochranné rukavice, dezinfikujeme, ale tak trochu zapomínáme na "přirozené a bezpečné chování". Při úklidu zahrady naší škoklky jsme za plotem našli a posbírali několik pytlů odpadu /plechovky, použité roušky, rozbité láhve, papíry, obaly od potravin/, které patří do košů a né do zahrady mateřské školy, kde si hrají děti. Prosíme, až půjdete okolo naší školky, nebo do přírody, do lesa....., odpadky si schovejte a odhoďte do nádob k tomu určených. Moc děkujeme.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Otevření MŠ - březen 2020 Tisk Email

Vážení rodiče, 

Mateřská škola Slunečná, Vysoké Mýto, příspěvková organizace je i nadále v provozu. Jediná změna oproti normálnímu provozu je: provoz je omezen a bude probíhat od 6,30 - 15,45 na kmenových třídách, od pondělí 16.3.2020 se ruší provoz "konečné třídy". O dalších změnách Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení

 
Karneval Tisk Email

20200221 102322 KARNEVAL

Hej, hej - karneval je nej.

Celý článek...
 
Přátelské setkání Tisk Email

IMG 1303

Přijali jsme pozvání do Speciální školy Svítání Pardubice, tato škola má i svoji pobočku ve Vysokém Mýtě. Při návštěvě jsme mohli využít všechny dostupné pomůcky k výuce, relaxační pomůcky a hudební nástroje k muzikoterapii. Zahráli jsme si na školáky.   Děkujeme

Celý článek...
 
Zimní procházka Tisk Email

20200205 103500

Nejlepší procházka je na čerstvém vzduchu a ten najdeme vždy v lese. Původně jsme chtěli pozorovat stopy zvířátek ve sněhu, ale letošní zima je tak trochu jiná a my jsme alespoň nakrmili ptáčky, proběhli se po lese, poslouchali jsme zpěv ptáků a někdy to bylo i trochu dobrodružné.

Celý článek...
 
Zdravověda s Radkem Tisk Email

SDC13365

Ve středu 15.1. jsme měli ve školce program ZDRAVOVĚDA S RADKEM.  Byla to opravdu velká legrace. Kamarád Radek nám ukázal jak to vypadá v ordinaci, jaké nástroje paní doktorka používá. Zjistili jsme, co k čemu slouží, že se ničeho nemusíme bát, dokonce ani očkování se bát nemusíme. Potom jsme si vyprávěli o různých poraněních a dozvěděli jsme se, s čím si dokážeme poradit sami, a kdy poprosit dospělého o pomoc. Nakonec jsme si s Radkem a jeho kytarou zazpívali a zatančili. Teď už víme, že zdravověda je vlastně zábava.

Celý článek...
 
Jak jsme si užili adventní čas - KOŤÁTKA Tisk Email

5

Navštívili jsme zámek Potštejn, kde jsme se společně s Barunkou a andělem Arielem vydali do města Betléma za Ježíškem. Další den nás navštívily nebeské a pekelné bytosti. Pekli jsme vánoční linecké cukroví, povídali si o vánočních zvycích a některé jsme si vyzkoušeli. Radovali jsme se z dárečků, které jsme našli pod vánočním stromečkem. Pro rodiče a zaměstnance školky jsme vyráběli dárečky.

KOŤÁTKA a p. učitelky Dáda a Jana

Celý článek...
 
Vánoční dárek Tisk Email

IMG 20191220 WA0000

Je příjemné se v tomto vánočním čase obdarovávat navzájem. My velké z naší školky jsme pro naše malé a jejich rodiče nacvičily vánoční pohádku. V pohádce se zvířátka nemohou domluvit, kdo nejlépe pohlídá malého Ježíška. Taky něco na zahřátí a na zub nechybělo. 

Celý článek...
 
Vánoční výlet Tisk Email

20191204 113502

Zámek v Potštejně je v předvánoční době kouzelný - zejména pro nás, kteří jsme měli možnost stát se součástí vánočního příběhu a s holčičkou Barunkou se vydat do Betléma přivítat malého Ježíška.

Celý článek...
 
Návštěva z nebe i z pekla Tisk Email

20191206 094439

Ani na naši školku nezapomněly bytosti pekelné a nebeské. V pátek 6. prosince nás navštívil ANDĚL, MIKULÁŠ a ČERTI. Děti jim zazpívaly písničky, přednesly básničky a ty které měly trošku černé svědomí slíbily, že se polepší. Ale asi jejich hříchy nebyly tak těžké, protože všechny děti jsme v pořádku odpoledne předali rodičům s mikulášskou nadílkou.

To jsme si to zase užili.

Celý článek...
 
Vánoce s "Karosáčkem" Tisk Email

DSCN6164

Pěvecký sbor "Karosáček", který působí již 40 let při Mateřské škole Slunečná, Vysoké Mýto tradičně zpříjemňuje svým vánočním pásmem sváteční čas. V letošním roce děti zazpívaly na kujebátském jarmarku ve Vysokém Mýtě, v rámci andělské neděle v Litomyšli, potěšily seniory v domě s pečovatelskou službou a na společné besedě v M klubu. Všechna vystoupení se dětem povedla. Velký dík patří vedení kroužku paní Olze Mrázové a paní Dagmar Koupilové za jejich trpělivost, snahu naučit děti něco nového a podporovat v dětech radost ze zpívání.

Děkujeme

Celý článek...
 
"Byli jsme v nebi" Tisk Email

20191203 153816

Děti ze třídy ČMELÁČKŮ si pro své nejbližší připravily andělskou besídku s názvem "SEN". Nejmenší andílci - lumpíci si zaskotačili v peřinách, holky andělky zatančily snový tanec s plédy a k vidění byla pohádka "O Palečkovi" v podání starších andílků. Společně strávenou chvíli jsme si všichni užili a také si společně zamlsali.

ANDÍLCI A ANDĚLKY

Celý článek...
 
Vánoční stromeček Tisk Email

IMG 20191203 061104

V pondělí 2. prosince čekalo na děti převapení - rozsvícený vánoční stromeček, který nám připomněl, že čas vánoční je už tady. My ve školce si tento čas vždy užijeme - navštíví nás bytosti nebeské a pekelné, náš pěvecký sbor Karosáček vystupuje s vánočním programem, na třídách probíhají vánoční besídky a naši budoucí školáčci se těší na vánoční pozvání do obou základních škol. A hlavně naše hodné děti najdou pod stromečkem dárečky.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Myškování u RYBIČEK Tisk Email

101 2031

Myškování u Rybiček

„Mami a tati, budeme mít Myškování. Bude to ve středu 27. 11. 2019 v 15 hodin. Mám myšku a potřebuju pro ni domeček!“

Takovou pozvánku měly děti ze třídy Rybičky připravenou na dlouho očekávané tvořivé odpoledne ve školce. Na Myškování nejprve všichni myší kluci a holky své rodiče přivítali krátkým vystoupením s básničkami a tanečkem Myší polka. Poté poprosili své mamky, taťky a všechny další, kteří za námi přišli, aby jim pomohli pro jejich myšáka vyrobit domeček, kde se zabydlí a přečká zimu. Někteří vyrobili myškohotel s postýlkami, jiní myškostany, další z přírodnin a látek pokojíček v mechu v lesíčku. Aby poté všichni nabrali síly na cestu, každý si mohl ochutnat dobroty – myškohubky a myší piškotky, které měly děti připravené na zakousnutí. Kdo chtěl, mohl si ještě pohrát s rodiči ve školce se svými oblíbenými hračkami. Všem děkujeme za účast a těšíme
se na další společná setkání.

Děti a paní učitelky

Celý článek...
 
Předvánoční tvoření u SLUNÍČEK Tisk Email

PB260124

Dne 26.11.2019 bylo ve třídě u Sluníček obzvlášť veselo, protože odpoledne tu vyráběly děti společně s rodiči. Od 15,00 se tvořilo, povídalo, mlsalo /štrůdl/ a zpívalo. Bylo pěkné vidět spokojené děti a vstřícné rodiče, kteří si udělali volnou chvilku na posezení ve školce

Děkujeme všem rodičům za účast.

Paní učitelky Marie Melšová a Hana Šeránková

Celý článek...
 
Muzikohrátky s rodiči Tisk Email

20191114 154718

Protože děti rády bubnují, pozvali jsme jedno odpoledne rodiče, aby si s dětmi a s Pavlem společně zahráli na netradiční hudební nástroje a na africké bubny "djembe". Na krátký čas se tak odpoutali od všedních starostí. Setkání bylo příjemné, veselé a hravé.

Koťátka a paní učitelky

Celý článek...
 
Zajíčkové si posvítili na svět Tisk Email

SDC13186

Jedno pošmourné listopadové odpoledne jsme se se ZAJÍČKY rozhodli, že si pro radost vyrobíme lucerničky. Vždyť světýlka potěší zejména teď na podzim. Pozvali jsme mamky a taťky, ať nám přijdou pomoci a bylo z toho velmi příjemné odpoledne s čajem, malým pohoštěním a hlavně úžasně prožitý čas při společné práci s našimi nejbližšími.

Děkujeme a ať Vám světýlka krásně svítí!

Paní učitelky a ZAJÍČCI

Celý článek...
 
Tvoření u BROUČKŮ A BERUŠEK Tisk Email

IMG 9547

Ve čtvrtek 31.10.2019 na třídě Broučků a Berušek proběhlo "PODZIMNÍ TVOŘENÍ". Z přírodnin, které jsme společně nasbírali na vycházkách, maminky se svými dětmi tvořily. Vznikaly různé koláže, postavičky a fantazii se meze nekladly. Bylo to moc příjemné odpoledne a my děkujeme všem maminkám, které přišly, za účast a především za čas věnovaný dětem.

Paní učitelky

Celý článek...
 
Mám ráda podzim Tisk Email

20191105 160913

Podzimní tvoření Markétky Tomáškové.

Celý článek...
 
Ježeček Tisk Email

20191018 084749

Vidět ježečka takhle zblízka se každému jen tak nepodaří. Na zahradě naší školky ho našla naše Vlastička - malého a opuštěného. Protože by zimu nepřežil, krmila ho a pak zazimovala ve sklepě. Věříme, že se s ním na jaře zase setkáme.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Výlet do Chocně Tisk Email

20191016 081853

Krásy podzimní přírody nás vylákaly k návštěvě parku v Chocni. Obdivovali jsme nejen mohutné barevné stromy, ale také jsme si užili dovádění na hřišti. Před odjezdem do školky jsme měli možnost navštívit dopravní kancelář a pozorovat na obrazovkách řazení a průjezdy vlaků. I když nám sluníčko nesvítilo, moc jsme si to užili.

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Jdeme lesem...... Tisk Email

20191025 095221

Jdeme lesem a cestou pozorujeme podzim v lese. To co jsme si říkali ve školce, vidíme na vlastní oči.

Děti měly možnost i navštívit prodejnu a sklad řeziva, kde viděly jak se dřevo skladuje a suší.

Celý článek...
 
Dýňové tvoření u PUSINEK Tisk Email

20191022 153056

Tvoříme spolu - aneb ve dvou se to lépe táhne. Pozvali jsme mamku nebo taťku, aby nám pomohli vytvořit podzimní dekoraci. Musíme uznat, že naši rodiče jsou moc šikovní.

Děti ze třídy PUSINKY

Celý článek...
 
Děti - dětem PTÁČATA Tisk Email

20191018 093001

V polovině října připravila třída PTÁČATA v rámci projektu "Děti dětem" pro ostatní třídy MŠ Slunečná dobrodružnou cestu, zaměřenou na záchranné složky. Děti potkaly na cestě tým záchranářů, policistů a hasičů. Při plnění různých úkolů a otázek se naučily přiřadit důležitá telefonní čísla s jednoduchou říkankou, přenášet zraněného, zachránit kočičku a bezpečně projet vymezený úsek. Děti zvládly pojmenovat předměty, které jsou zapotřebí k výkonu těchto důležitých povolání. Dozvěděly se, kde jednotlivé organizace sídlí a v jaké situaci se na ně obrátit.

PTÁČATA  a paní učitelky

Celý článek...
 
Domeček pro lesní skřítky Tisk Email

IMG 7069

Domeček pro lesní skřítky

Kde bydlí nejraději skřítci? Děti ze třídy Čmeláčků se shodly, že je to pro ně nejlepší v lese. A proto jsme se vypravili autobusem do blízké vesnice Jaroslav, kde děti skřítkům  obydlí z klacíků, mechu, šišek, žaludů a jiných přírodnin postavily. "Skřítci, přejeme vám pěkné sny v nových mechových postýlkách."

děti ze třídy Čmeláčků a jejich p.učitelky

Celý článek...
 
Jak jsme tahali řepu Tisk Email

SDC13055

U ZAJÍČKŮ vyrostla řepa. Jak si s ní dědeček, babička, vnučka a zvířátka poradili? To a mnohem více jsme se dozvěděli při dramatizaci pohádky "O řepě". Teď už víme, že každý sám nic nezmůže, ale pokud si navzájem pomáháme, zvládneme toho mnohem více. A také, že i malá pomoc dokáže velké věci.

Celý článek...
 
Ovoce a zelenina - ty jsou pro nás vždycky prima..... Tisk Email

20191011 090817

.....a to nejen na talíři, nebo v puse. Ještě lepší je, když si můžeme zeleninu, nebo ovoce ochutnat přímo ze stromu, či záhonu. Svačina v trávě taky jinak chutná než ve školce a rozběhnout se v přírodě, když nám přeje sluníčko je bezva. Děti nás velice překvapily svým zájmem o "zahradničení", ale i svými znalostmi.

P. učitelky a PUSINKY

Celý článek...
 
Jak se daří "U KOŤÁTEK" Tisk Email

IMG 20190910 105245

Krásné zářijové dny jsme trávili na naší zahradě a zúčastnili jsme se společného výletu do Častolovic. Rádi chodíme do parku, tentokrát jsme sbírali kaštany. V rámci poznávání ovoce a zeleniny jsme si udělali ovocné špízy a upekli si řezy z cukety s kakaem a oříšky. To byla dobrota!

KOŤÁTKA a paní učitelky

Celý článek...
 
Za zvířátky do Častolovic Tisk Email

20190920 095627

Zámecká zahrada v Častolovicích je plná zvířátek, které jsme si nejen prohlédli, ale mohli jsme je i nakrmit. Pro některé děti to byl první výlet ve školce.

Celý článek...
 
Společný výlet Tisk Email

20190913 103744

Naše první delší vycházka v tomto školním roce vedla na Vinice. Cestou jsme si zahráli různé hry - "Cukr, káva, limonáda.....", a také jsme si museli zapamatovat čtyři obrázky, které jsme potom namalovali křídou na chodník. Prožili jsme bezva dopoledne v přírodě, užili jsme si sluníčka a hlavně jsme byli s kamarády, které jsme celé prázdniny neviděli.

Kamarádi ze třídy PUSINKY

Celý článek...
 
Naši nejmenší Tisk Email

SDC12943

V pondělí 2. září si odbyli premiéru naši nejmladší. Do třídy ZAJÍČKŮ nastoupily nově s dětmi i paní učitelky a my všem přejeme, aby jim bylo mezi námi dobře. 

Celý článek...
 
BERUŠKY a BROUČKOVÉ na výletě Tisk Email

70185163 1420008148137118 3243618142991155200 n

Nový školní rok naše třída zahájila jako již tradičně adaptační vycházkou na Bučkův kopec. Děti měly možnost vidět město z jiné perspektivy, pozorovat krásy přírody a přitom se lépe poznat. Společně jsme si užili krásné dopoledne plné pohybu, sluníčka a dobré nálady.

Paní učitelky a děti ze třídy č. 3 - "od BROUČKŮ a BERUŠEK"

Celý článek...
 
Nasedat - a poletíme Tisk Email

70339182 1763278990646208 1146886169317867520 n

Nasedat - a poletíme 

školní rok 2019 - 2020

Celý článek...
 
Loučení s předškoláky Tisk Email

IMG 20190624 153938 HDR

Tak už nám zas dozráli do školy se kutálí a rozkutálí se po celém světě. Moc všem přejeme, aby se v tom světě neztratili a byli sami za sebe. Sledujme jejich cestu - teď stále ještě hodně zblízka - pak už jen zpovzdálí, bude to jejich život, který teď s námi chvíli prožili. S těmito slovy jsme se loučili s našimi budoucími školáky, pro které byl tento den opravdu důležitý a na který se řádně připravili. Se svými učitelkami nacvičili krátké vystoupení pro své rodiče /básničku, písničku, taneček, dokonce i vystoupení kapely/. Na závěr jsme si všichni společně zazpívali písničku a pak už si každá třída pasovala svého předškoláčka na školáka. 

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Výlet do ZOO Tisk Email

20190606 105155

Konec školního roku jsme si zpříjemnili výletem do ZOO Olomouc.

Celý článek...
 
Společné sportování Tisk Email

20190611 095246

Ve dnech 11.6. a 12.6. byla celá naše školka v pohybu. Využili jsme prostory naší krásné zahrady a městský stadion. Děti si vyzkoušely skákání v pytli, jízdu zručnosti na kole, překážkovou dráhu, hod do dálky, štafetový běh, skok do dálky a trefu na fotbalovou bránu.

Celý článek...
 
Olympiáda Tisk Email

20190530 104604

Zase po roce jsme bojovali o medaile na OLYMPIÁDĚ MŠ. Po důkladném rozcvičení jsme se pustili do bojů o první místo. Letos na nás zbyla bramborová medaile, ale to nám vůbec nevadí, protože jsme sportovali s nadšením a úsměvem na tváři. 

Celý článek...
 
Čarodějnický den Tisk Email

DSCN5765

V pátek 31. května jsme slavili v naší školce Den dětí - letos po čarodějnicku. Děti si se svými učitelkami, nebo s rodiči připravily ten správný kostým a mohly začít oslavy. Někde se kouzlilo, vařily lektvary, malovaly se obrázky čarodějnic a hlavně na děti čekalo překvapení - POHÁDKA O PYŠNÉ ČARODĚJNICI.

To jsme si to zase užili.

Celý článek...
 
Radostné odpoledne Tisk Email

20190521 154805

DĚLÁNÍ, DĚLÁNÍ VŠECHNY SMUTKY ZAHÁNÍ. Tato písnička zahájila "Radostné odpoledne" v naší školce. A opravdu školkou se ozýval smích a radost dětí, které si měly možnost zahrát na PEKAŘE - upéct si voňavé houstičky, TRUHLÁŘE - zkoušet zatloukat hřebíky, řezat dřevo a správně měřit, POPELÁŘE - správně třídit odpad, KOMINÍKY - vyzkoušet si, jak je obtížné lézt po střeše, ČÍŠNÍKY - obsluhovat zákazníky v CUKRÁRNĚ, ZAHRADNÍKY - nasadit si kytičku a pořádně ji zálít, MALÍŘE - namalovat dům podle svých představ, ZEDNÍKY - děti zjistily, že není vůbec jednoduché dovést cihly na strávné místo. Občerstvení "U BERUŠEK"  a krásné paní prodavačky nabídly dětem a jejich rodičům po dobře vykonané práci občerstvení a malou odměnu. A kdo měl ještě síly, mohl si zatančit na diskotéce s DÁDOU a našimi skvělými tanečnicemi - zjistili jsme, že naše děti mají sil dost, parket byl stále plný. Odpoledne se nám vydařilo a hlavně se na nás po celou dobu smálo sluníčko - jak jinak, jsme přece ve SLUNEČNÉ.

Všichni ze Slunečné

Celý článek...
 
Maminkám Tisk Email

DSCN5742

V květnu MŠ Slunečná oslavila další kulaté výročí. Dětský pěvecký sbor Karosáček dovršil 40 let svého působení. Svým zpěvem rozdával radost babičkám v domově pro seniory Naděje, ale i maminkám v kostele Svatého Vavřince. Těšíme se na další spolupráci s dětmi a radost ze zpívání. 

Olga Mrázová, Dagmar Koupilová

Celý článek...
 
Vybarvi svůj autobus IVECO Tisk Email

56119775 2379081778992494 4008353528358633472 n

Další povedená spolupráce

Rádi jsme přijali nabídku firmy Iveco – navrhnout školní autobus. Děti se do navrhování pustily s chutí a my dospělí jsme měli velkou radost z výsledku. 

Všichni z MŠ Slunečná

Celý článek...
 
Společný výlet Tisk Email

20190426 094151

Třídy ZAJÍČCI a PUSINKY uspořádaly společný výlet na Vinice. Děti pozorovaly jarní přírodu, ale hlavně zkontrolovaly, která domácí zvířátka se již narodila. 

Celý článek...
 
Jaro už je tu Tisk Email

DSCN5733

JARO a VELIKONOCE už  jsou tu a my je musíme pořádně oslavit. Na všech třídách v naší školce probíhají velké přípravy. Zdobení vajíček, zpívání písniček, říkanek, koled, pořádání besídek pro rodiče, vystoupení pěveckého sboru Karosáček a to vše proto, abychom vykouzlili usměv na tváři našich blízkých.

K jaru stačí pírko ptačí.                                                                                                                                  A co k tomu?                                                                                                                                                Vůně stromů.                                                                                                                                                A co ještě?                                                                                                                                                    Trochu deště.                                                                                                                                                A co dál?                                                                                                                                                      Snad aby se každý člověk alespoň                                                                                                                  POUSMÁL.

Krásné prožití velikonočních svátků přejí VŠICHNI z MŠ.

Celý článek...
 
Děti - dětem - BERUŠKY A BROUČKOVÉ Tisk Email

20190410 105402

Děti – dětem – daruj úsměv

V letošním školním roce děti a paní učitelky z jednotlivých tříd chystají pro své kamarády nějaké překvapení. Třída BROUČKŮ A BERUŠEK pro ostatní připravila velikonoční cestu za KRÁLÍČKEM TONÍČKEM. Na konci cesty děti čekala sladká odměna, ale nejprve musely děti splnit řadu úkolů: na obrázcích poznávat zvířátka a zazpívat o nich písničku, složit vajíčko, namalovat vajíčko křídou na chodník, vytvořit sluníčko z kamínků, poznat jarní kytičky o kterých si povídáme, zdolat překážkovou dráhu a zazpívat ZAJÍČKOVI TONÍČKOVI velikonoční koledu a pak už čekala sladká odměna.

To jsme si to zase užili. Všichni z MŠ Slunečná

Celý článek...
 
V září budu školákem Tisk Email

DSCN8182

Předškoláci z naší skolky přijali pozvání ZŠ Javornického a zúčastnili se dopoledního vyučování. Měli možnost vidět vyučovací hodinu, nové prostředí, pozdravit své kamarády. Moc děkujeme oběma vysokomýtským základním školám za akce, které pořádají pro děti z MŠ /vánoční setkání v ZŠ Jiráskova, vánoční jarmark v ZŠ Javornického, společné sportování v ZŠ Jiráskova/. Tyto akce pomohou dětem poznat nové prostředí a lépe zvládnou vstup do první třídy. Rádi také chodíme i do ZUŠ na den otevřených dveří.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
V březnu jsme si to pěkně užili - KOŤÁTKA Tisk Email

IMG 6284

Návštěva knihovny děti překvapila množstvím knih, některé si děti prohlédly a určitě je to motivovalo k návštěvě knihovny s rodiči.                                                                                                                                    Vidět záchranu zblízka, prohlédnout si její vybavení, to bylo pro děti zážitek.                                                      V Lidlu jsme nenakupovali, ale pan vedoucí dětem vyprávěl, co se zde děje když je zde zavřeno.                          V krásném zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí jsme viděli záplavu sněženek a bledulí.                                      Karneval je u dětí velmi oblíbený - tanec, zábava a hosina.

Děkujem všem, kdo nám pomohl tyto akce zprostředkovat.                                   Koťátka a p. učitelky

Celý článek...
 
Karneval u PUSINEK Tisk Email

20190308 093206

Dopoledne plné her, soutěží a hlavně masek si užily děti v PUSINKOVÉ třídě.

Celý článek...
 
Vítáme JARO Tisk Email

1

Zima byla krásná, ale už se těšíme na jaro. A protože jsme všichni netrpěliví, využíváme každou příležitost a jdeme jaru a sluníčku naproti. Letos poprvé jsme uspořádali dopolední výlet do Kostelce nad Orlicí a v zámeckém parku jsme poznávali jarní kytičky o kterých si povídáme ve školce. A těch bledulek - to by nikdo nespočítal.

Celý článek...
 
Hu, hu, hu - karneval je tu - ČMELDOVÉ Tisk Email

DSCN3947

Hu hu hu, karneval je tu! Hej hej hej, karneval je nej!

Třída Čmeláčků si prožila v pátek 22.2. své karnevalové dopoledne plné tance, soutěží, radovánek a taky ochutnávání dobrůtek. Karneval jsme zakončili tombolou.

Celý článek...
 
Karneval a návštěva paní lékárnice u RYBIČEK Tisk Email

20190221 101814

Minulý týden se v naší třídě nesl v duchu spousty nových zážitků. Nejprve nastal čas karnevalu, kdy si všechny děti v krásných kostýmech spolu s p. učitelkami užily dopoledne plné hudby, tance, soutěží a her, na které se dlouho předtím těšily.

Další den nás ve školce v rámci tématu Moje smysly, moje zdraví, navštívila paní lékárnice, abychom si společně popovídali o tom, kdy chodíme do lékárny, s čím se tam můžeme setkat a proč nám mohou léky pomáhat, ale i uškodit. Také jsme se dozvěděli o pravidlu 5P, které nám říká, co můžeme udělat pro to, abychom byli zdraví. Těm odvážným z nás nakonec paní lékárnice změřila, jak nám dobře tluče srdíčko. Na závěr jsme si poslechli „Lékárenskou pohádku“ o skřítkovi, který hlídá lékárnu v noci. Všem dětem nechal skřítek na památku recept z lékárny, který jsme si mohli vybarvit a také malou odměnu. Moc děkujeme za návštěvu.

Celý článek...
 
Karneval u BERUŠEK a BROUČKŮ Tisk Email

52840125 2036105179842332 4722014060290244608 n

V pátek 22.2.2019 se třída "Broučků a Berušek" proměnila v rej masek nejrůznějších bytostí. Po promenádě masek jsme si užili tancování s písničkami - jako na opravdovém plese. Nechyběla ani karnevalová hostina v podobě donesených dobrůtek. Všichni jsme si užili krásné, veselé dopoledne.

Celý článek...
 
Jdeme lesem........ Tisk Email

20190212 102302

.....a pozorujeme jak se les změnil od naší poslední návštěvy na podzim, krmíme zvířátka a hlavně si užíváme vůni a klid lesa.

Celý článek...
 
Uzavřeni MŠ o letních prázdninách Tisk Email

MŠ Slunečná bude uzavřena od 1.7.2019 - 2.8.2019

MŠ Čtyřlístek /Lidická/, MŠ Kamarádi a MŠ Pod Smrkem od 29.7.2019 - 30.8.2019

Všechny MŠ od 29.7.2019 - 2.8.2019

Rodiče, pokud máte zájem využít v době uzavření jinou MŠ, je potřeba mít ofocený evidenční list, který Vám vydá p. učitelka na vaší třídě. O přijetí na jinou MŠ žádejte nejpozději do 7.6.2019.

 
U KOŤÁTEK to žije ......... Tisk Email

IMG 20190123 152718 BURST1

Jedno odpoledne jsme si pozvali loňské předškoláky, abychom jsme si s nimi popovídali, zazpívali a hlavně, aby se pochlubili co nového se ve škole naučili.

Další odpoledne jsme si pozvali rodiče, sourozence a prarodiče na zimní besídku plnou písniček a tanečků. Všem jsme zahráli pohádku "O rukavičce".

To jsme si to v lednu hezky užili.

                                                                                                                                                      Koťátka a p. učitelky

Celý článek...
 
Děti dětem - KOŤÁTKA Tisk Email

20190130 090310

Během dopoledne jsme v rámci projektu "DĚTI DĚTEM" navštívili ostatní třídy naší školky jako SNĚHULÁCI a naučili jsme děti taneček na písničku Sněhulák.

Koťátka

Celý článek...
 
Cvičíme pro radost Tisk Email

104

Cvičíme pro zdraví a pro radost, rádi využíváme prostory Sokolovny ve Vysokém Mýtě.

Celý článek...
 
Vítání občánků Tisk Email

IMG 6508

Vítání občánků,

děti z naší školky – ze třídy Čmeldové přivítaly v sobotu 19. února svoje nejmenší kamarády – nové občánky našeho města. Připravily si pásmo říkanek a písniček, které s p. učitelkami krásně nacvičily a předvedly.

Děkujeme

Celý článek...
 
Čas vánoční Tisk Email

20190108 103427

Vánoční čas,

vánoční a předvánoční čas rychle uplynul, ale moc rádi na něj všichni vzpomínáme. Celý prosinec se chystáme na ten nejkrásnější svátek v roce. Těšíme se /jen někteří/ na mikulášskou nadílku, vyrábíme přáníčka a dárečky pro rodiče, pečeme cukroví, zpíváme koledy, pravidelně navštěvujeme Muzeum ve Vysokém Mýtě a rádi se necháváme pozvat na vánoční jarmarky do obou základních škol. Na každé třídě si děti uspořádají besídku a mají radost z nových hraček.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Půjdem spolu do BETLÉMA Tisk Email

PC090028

Děti z naší školky společně se svými rodiči šly do BETLÉMA. Nasvícenou cestu dětem ukázal ANDĚL, který je poslal na TRŽIŠTĚ, kde se mohly posilnit na dalekou pouť do Betléma vánočním cukrovím a punčem. Po cestě potkaly BETLÉMSKOU HVĚZDU, RYBÁŘE s kaprem, ohřály se u ohýnku s PASTÝŘI a jejich ovečkami a konečně došly do Betléma, kde v jesličkách spinkal JEŽÍŠEK, kterého chránil JOSEF a MARIE - jeho rodiče, TŘI KRÁLOVÉ  přinesli Ježíškovi dary. Vánoční atmosféru dokreslilo počasí a hlavně MUZIKANTI zpívající staročeské koledy. Děti ozdobily Ježíškovi stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Putování do Betléma nám všem příjemnilo předvánoční čas. Toto putování nám všem zpříjemnilo předvánoční čas.

Všichni ze Slunečné

Celý článek...
 
Vánoce s KAROSÁČKEM Tisk Email

DSCN5592

Pěvecký sbor Karosáček již tradičně potěšil v předvánočním čase malé i velké posluchače. Děti nacvičily pásmo podzimních a vánočních písniček, se kterým vystoupily na adventním kujebáckém jarmarku, v domě s pečovatelskou službou na vánočním posezení, zpříjemnil besedu se seniory a zazpívá na akci Česko zpívá koledy. Touto cestou bychom rády blahopřály tomuto sboru k jeho narozeninám - v letošním roce Karosáček slaví 40 let svého působení. Poděkování patří jeho sbormistryním Marcele Klímové, Olze Mrázové, Dagmar Koupilové a Jarmile Neklové. Ve sboru se za ta dlouhá léta vystřídalo mnoho malých zpěváčků, kteří svým zpěvem přinášeli radost a naopak pěvecký sbor v těchto dětech probudil lásku k hudbě a zpěvu a za to VŠEM patří VELKÝ DÍK.

Věra Pešinová, Stanislava Burešová

Celý článek...
 
Lampičkování u RYBIČEK Tisk Email

101 1971

„Mami a tati, budeme mít Lampičkování. To je, že si spolu vyrobíme lampičku. Přijď ve středu 21.11.2018 v 15 hodin. Potřebujeme skleničku, drát mám!“

Těmito slovy pozvaly děti ze třídy Rybičky své rodiče na společné tvořivé odpoledne a moc se těšily, až přijde ten den, kdy za nimi přijdou mamky, taťkové nebo sourozenci do školky.
Na Lampičkování děti nejprve na rozloučenou s podzimem krátce zazpívaly, a poté se již všichni společně pustili do práce, jejíž výsledkem byly překrásně malované lucerničky. Někteří rodiče si po tvoření pohráli se svými dětmi ve třídě s jejich oblíbenými hračkami, jiní se již vydaly na cestu k domovu, na které jim po celou dobu svítilo lampičkové světýlko. Akce se vydařila, děkujeme za účast. 

Celý článek...
 
ČMELDOVÉ v ordinaci Tisk Email

IMG 20181115 103535

V rámci tématu "Moje tělo - zdraví" jsem s dětmi 15.11.2018 navštívili dětskou ordinaci Mudr. Evy Papouškové. Se sestřičkou Marcelou Netolickou nás vřele přivítali a poutavě dětem ukázali, že se návštěvy doktorů nemusí bát. Děti si zkusily pořádné vypláznutí jazyka, poslech srdíčka fonendoskopem, položily se na lehátko, sestřička jim změřila tlak, výšku a společně s paní doktorkou dětem zkusili oči při čtení obrázků na světelné tabuli. Na závěr dětem vysvětlili nutnost odběru krve za použití injekce. S dětmi se rozloučili předáním obrázků a Čmeldové jim předvedli básničku s pohybem. Děkujeme Mudr. Evě Papouškové a zdravotní sestře Marcele Netolické za ochotu a čas věnovaný dětem z MŠ Slunečná.

Celý článek...
 
Rodiče si hráli u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 6255

Ve čtvrtek 15.11. jsme pozvali rodiče do naší třídy. Předvedli jsme jim krátké podzimní pásmo a vyzvali je, aby si s námi zatančili. Potom děti ukázaly rodičům hry, stavebnice a další hračky, se kterými si rády hrají. Děti tímto dostaly od rodičů předvánoční dárek, kdy měly svou maminku, tatínka jen a jen pro sebe. Odpoledne jsme si moc užili.

Koťátka

Celý článek...
 
Autosalon Tisk Email

20181109 101956 kopie

V pátek 9. listopadu jsme s dětmi navštívili ISŠT, kde jsme mohli vidět auta, autobusy, staré veterány, hasičská auta i některá zvířata. Děti si samy zkusily, jak se dojí kravička a jaké to je sedět v novém traktoru. Za celou MŠ děkujeme za pozvání.

Celý článek...
 
V přírodě je nám dobře Tisk Email

20181010 083903

Využili jsme krásné slunečné počasí a vyrazili s dětmi do přírody na Vinice. Děti cestou navštívily ovocný sad, tahaly řepu, potkaly kozy, zahrály si na nových průlezkách a pozorovaly broučky.

Celý článek...
 
Halloween Tisk Email

20181031 150412

Odpolední kroužek ANGLIČTINY, který vede v naší školce Mgr. Edita Vojáčková probíhá hravou formou. Na fotkách děti slavily HALLOWEEN.

Celý článek...
 
Děti - dětem - PUSINKY Tisk Email

258

Třída "PUSINKY" připravila pro ostatní kamarády "dýňovou šipkovanou". Děti během cesty, kterou jim ukazovaly malé dýně, plnily úkoly a na konci cesty je čekal "DÝŇÁK". Dýňovému strašidlu děti zazpívaly písničku a předaly obrázek. Školka byla vyzdobena dýněmi a děti si s dýněmi mohly pohrát.

Celý článek...
 
Děti - dětem - ČMELDOVÉ Tisk Email

20180920 095122

V letošním školním roce si děti v naší školce dělají radost navzájem. První třída, která vymyslela a nacvičila krásný taneček - DĚTI Z MATEŘINKY byla třída ČMELDŮ. Tento taneček postupně  naučila i ostatní děti. 

Celý článek...
 
Čmeldové tvoří Tisk Email

IMG E2062

Naše třída ČMELDOVÉ si z podzimních procházek přinesla spoustu materiálu na tvoření. Jedno odpoledne jsme si na pomoc přizvali rodiče a společně jsme vytvořili krásné podzimní dekorace a taky si pohráli.

Celý článek...
 
Za sluníčkem do přírody Tisk Email

20180912 095942

Naše třída PUSINKY využila krásného slunečného podzimu a vyrazila do přírody - na Vinice. Svačina v trávě nám všem chutnala. S plnými bříšky jsme se vydali na chodníček, který jsme trochu vyzdobili našimi obrázky, zahráli jsme si na šipkovanou a pouštěli jsme lodičky - to byla zábava.

Celý článek...
 
Podzimní výlet Tisk Email

IMG 8372

Ve středu 19. září jsme my třída BROUČKŮ a BERUŠEK vyrazili na tématickou vycházku "příroda pozdního léta" na Bučkův kopec. Počasí nám přálo, a tak jsme si naše dopoledne krásně užili.

Celý článek...
 
Nasedat - jedeme! Tisk Email

IMG 2071

ŠKOLNÍ ROK 2018 - 2019

Celý článek...
 
V září půjdu do školky - den otevřené zahrady Tisk Email

P1180708

Děti, které v novém školním roce nastoupí do naší školky si přišly spolu se svými rodiči pohrát na zahradu MŠ.

Celý článek...
 
Dětičky - notičky, Tisk Email

IMG 6141

Dětičky - notičky, ať je Vaše písnička stále veselá,.......s těmito slovy jsme se loučili s našimi budoucími školáky. Moc jim přejeme, aby je po celý život provázela veselá písnička, a aby si jí měli vždy s kým zazpívat. Tuto malou slavnost nám zpříjemnily právě písničky v podání pěveckého sboru Karosáček a písničky pěveckého sboru Karosák, který zrovna zavítal do naší školky - to jsme měli, ale štěstí.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Výlet do historie Tisk Email

IMG 9821

Konec školního roku jsme si zpestřili výletem do historie - konkrétně v Letohradu jsme navštívili MUZEUM ŘEMESEL. Děti měly možnost poznat jak žili jejich předkové, které předměty používali a které vynálezy jim usnadnili život. Velmi nás potěšil velký zájem dětí. Chvíle soustředění v muzeu vystřídal volný pobyt v zámeckém parku, kde děti viděly cizokrajné ptáky a klokany. Po celou dobu nás provázelo sluníčko a dobrá nálada.

Celý článek...
 
Konec vodníků ve Slunečné Tisk Email

IMG 9732

Samá voda, vodníci, ryby, vodní víly, rostliny - tak takhle probíhal DEN DĚTÍ v MŠ Slunečná.  Pan Bezděk nás bezpečně dovezl na Chobot /jak jinak/, zde už na nás čekal náš kamarád vodník, kterému jsme přivezli ryby do rybníčku a hrnečky na dušičky. Cestou zpět jsme museli splnit vodnické úkoly - najít pro vodní vílu korále, schovat dušičky do hrnce a přinést kačenkám vodu do rybníku. Další zastávka byla u rybářů na "Rybníčkách", kde měly děti možnost vidět ve velkém akváriu různé druhy ryb, které měly za úkol poznat. Ve školce na nás čekala výborná vodnická bašta - polévka Česílkova s vejci a Rákosníčkova šunko-sýrová pizza. To jsme si to zase užili. Moc děkujeme DDM Mikádo /Evě Olivové/ a za rybáře p. Zepníčkovi a p. Simonovi. Velký dík patří i rodičům, kteří vystrojili své malé vodníky, víly... a hlavně všem dospělým z MŠ, kteří si stále mají chuť hrát.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Naši BORCI na olympoádě Tisk Email

IMG 20180530 091309

Ve středu 30.5.2018 proběhl již desátý ročník OLYMPIÁDY mateřských škol, kterého se již tradičně účastní všechny mateřské školy z Vysokého Mýta a MŠ Zámrsk. Naše děti po skvělém výkonu obsadily 2. místo. Velký obdiv si zaslouží za bojovnost a sportovního ducha.

Konečné pořadí:

1. MŠ Kamarádi

2. MŠ Slunečná

3. MŠ Pod Smrkem

4. MŠ Lidická

5. MŠ Zámrsk

Celý článek...
 
Naší školce je 50 let Tisk Email

DSCN7501

V sobotu 14. května jsme oslavili krásné výročí - naší školce je 50 let. Oslavu zahájil svým vystoupením pěvecký sbor Karosáček, po jeho vystoupení byly pro děti připravené soutěže. Odpoledne nám zpříjemnilo loutkové divadlo Kozlík, které dětem zahrálo Vodnickou pohádku. Paní kuchařky všem připravily výborné pohoštění. Nakonec si všichni společně zatancovali a zazpívali s Dádou a Mirečkem. Po celou dobu naší oslavy nám svítilo SLUNÍČKO. Pozvání přijaly i bývalé kolegyně a nad fotkami zavzpomínaly. Velký dík patří VŠEM Z MATEŘSKÉ ŠKOLY  za uspořádání krásného odpoledne. 

Celý článek...
 
Výlet do HVĚZDÁRNY Tisk Email

IMG 9456

Výlet do hvězdárny se všem předškoláčkům líbil, po návratu se podělili o své zážitky s mladšími kamarády.

Celý článek...
 
Bezpečný pes Tisk Email

IMG 9391

Dne 12.4.2018 jsme měli ve školce výchovný program pro děti "Bezpečný pes". Děti se naučily znát řeč psího těla, naučily se rozpoznat psí varovné signály. Děti si osvojily techniky, které jim pomohou chránit si důležité části těla v případě útoku psa. Viděly malou ukázku z různých psích sportů.

Celý článek...
 
Karneval u SKŘÍTKŮ Tisk Email

P2221916

Ve třídě SKŘÍTKŮ proběhl karneval. Děti si zahrály na řemeslníky - stavěly komín, roznášely talíře jako čísníci a zatloukaly hřebíky. 

Celý článek...
 
Karosáček přivítal jaro Tisk Email

IMG 6006

Pěvecký sbor Karosáček zazpíval na velikonočním jarmarku, svým zpěvem pomohl přivítat jaro.

Celý článek...
 
Skřítkové v lese Tisk Email

P1020334

Skřítkové připravili zvířátkům v lese bohatou hostinu plnou vitamínů.

Celý článek...
 
KOŤÁTKA na návštěvě u Hošků Tisk Email

20180302 103300

Děti se během jednoho dne seznámily s prací SOCHAŘE, MALÍŘE, TRUHLÁŘE A SKLENÁŘE. Viděly sochy ze dřeva, sádry, hlíny a také ze včelího vosku. Podívaly se, jak se vyrábí dřevěné loutky, jaké formy, odlitky se používají na výrobu soch, prohmataly si keramickou hlínu. Z návštěvy si odnesly nejen "hliněnou kuličku", ale i spostu nových poznatků a zážitků.

KOŤÁTKA  a paní učitelky

Celý článek...
 
Zimní les Tisk Email

IMG 5786

Vydali jsme se do lesa pozorovat stopy zvířátek a přivezli jsme jim malou dobrůtku, aby měli v zimě co jíst. Viděli jsme utíkat srnky, ale místo pozorování stop jsme stavěli malým zvířátkům domečky. A protože chodíme do "Slunečné" školky, sluníčko nás provázelo celé dopoledne.

Celý článek...
 
Za divočáky Tisk Email

IMG 9067

Za divočáky

V mrazivém, ale slunečném únorovém dni se naše třída Čmeláčků vypravila na výlet do lesa u vesnice Jaroslav. Náš cíl byl jasný. Vidět alespoň jedno zvíře žijící v lese. Po zamrzlé cestě, ve které jsme pozorovali stopy pejsků, jsme došli až do lesa. Zde místní myslivec chová 4 divočáky. Děti byly překvapené velikostí divočáků a s nadšením pozorovaly jejich krmení, funění a honičky.

Celý článek...
 
Pohádky Tisk Email

20180208 101211

Máme rádi pohádky - pohádky si čteme, vypravujeme i malujeme. Rádi jsme navštívili knihovnu a loutkové divadlo Srdíčko.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Prvňáčci opět ve školce Tisk Email

20180206 151904

Máme velkou radost, když se k nám děti rády vracejí. Nebylo tomu jinak ani letos 6.2., kdy nás prvňáčci navštívili v hojném počtu. Užili jsme si krásné odpoledne.

KOŤÁTKA a p. učitelky

Celý článek...
 
Sněhuláci ve třídě u SLUNÍČEK Tisk Email

IMG 20180206 124537

Sněhuláci ve třídě SLUNÍČEK

Děti mají za sebou další projektový den. Ten měl téma - "Sněhuláci mají práci". Kluci i holčičiky do školky přišli v kostýmech sněhuláků a tento námět se následně promítl i do celého dne v mateřské škole. Bílý papír nahradil skutečný sníh a děti si užívaly bohatý program. Sněhové soutěže, společné povídání, cvičení, výtvarné tvoření, taneční dovádění a hlavně smích. V tento den nás překvapilo i počasí, začalo sněžit. Děti se alespoň na malou chvíli potěšily opravdovým sněhem a na školní zahradě si postavily malé sněhuláčky.

Celý článek...
 
Divadélko ve školce Tisk Email

IMG 8817

V pondělí 22. ledna navštívil naši školku pan Ivan Urbánek se svým divadelním představením Písničkový slabikář. Pan Urbánek svým programem děti velice zaujal, společně si zazpívaly lidové písničky, které znaly už i naše babičky a dědečkové. Některé děti se i zapojily do představení a náramně si roli herců užily. Herec písničky doprovázel na ukulele a harmoniku, což bylo pro děti nové a zábavné. S ukulele jsme si zazpívali písničku „Když jsem já sloužil“, s harmonikou „Holka modrooká“. Představení děti ocenily bouřlivým potleskem.

Celý článek...
 
Uzavření MŠ o letních prázdninách Tisk Email

Uzavření mateřských škol ve Vysokém Mýtě v období červenec - srpen 2018

MŠ Slunečná - bude uzavřena v termínu od 30.7. do 31.8.2018.

MŠ Lidická, MŠ Kamarádi, MŠ Pod Smrkem budou uzavřeny od 2.7. do 3.8.2018.

Všechny MŠ budou uzavřeny od 30.7. do 3.8.2018.

 
Cvičíme II. Tisk Email

27016807 1623021587767126 530660831 o

Již druhým rokem chodíme cvičit do Sokolovny ve Vysokém Mýtě, na každou hodinu se vždy těšíme.

Kluci a holky ze školky

Celý článek...
 
Setkání MŠ a ZŠ Tisk Email

26972295 1623020927767192 662786387 o

V listopadu 2017 a v lednu 2018 se uskutečnilo přátelské setkání učitelek mateřských škol s učitelkami prvních a druhých tříd základních škol. Setkání se zúčastnili zástupci obou základních škol ve Vysokém Mýtě a učitelky všech mateřských škol. Cílem bylo získat zpětné informace o připravenosti předškolních dětí na vstup do ZŠ, na co se zaměřit při práci s dětmi v MŠ. Tak, aby přechod do základní školy byl pro děti co "nejlehčí".

Celý článek...
 
Zimní den u PTÁČAT Tisk Email

DSCN7354

Zima, jak by měla vypadat, stavění iglů, koulování, soutěže, pokusy s ledem. Moc jsme si tento den užili.

Ptáčata

Celý článek...
 
Výlet do Pasíček Tisk Email

PC191863

V předvánočním čase jsme uskutečnili výlet do záchranné stanice "Pasíčka". Zvířátkům jsme přivezli něco na zub a my děti jsme si zase odvezli spoustu zážitků a nových poznatků.

Celý článek...
 
Když ANDĚLÉ zpívají...... Tisk Email

IMG 1505

.......a radost všem přinášení. ANDĚLÉ předali hudební dárek všem, které mají rádi.

Celý článek...
 
Tak zase po roce..... Tisk Email

IMG 5735

Tak zase po roce nás navštívily bytosti nebeské a pekelné. Vše dobře dopadlo, protože jsme se druhý den všichni zase ve školce sešli, asi jsme opravdu byli celý rok hodní a hodné.

Celý článek...
 
Školka ve školce Tisk Email

DSC 2303

Velice rádi jezdíme každé roční období do lesa, proto jsme si alespoň kousek lesa nechali vysázet na naší zahradě. A tak máme lesní školku ve školce. S dětmi budeme pozorovat jak jednotlivé stromy rostou.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Naši řemeslníci Tisk Email

ŮP9211782

Naši "SKŘÍTKOVÉ" navštívili na vysokomýtském náměstí akci VOŠS a SŠ stavební SKILL a seznámili se v rámci celoročního projektu "ŘEMESLA" s prací zedníků, instalátérů a truhlářů. Děti měly možnost si některá řemesla vyzkoušet.

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u SLUNÍČEK Tisk Email

IMG 20171019 094731

Tvořilo se i ve třídě u SLUNÍČEK.

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u BROUČKŮ a BERUŠEK Tisk Email

DSC 2255

Ve čtvrtek 19. října jsme ve třídě č. 3 připravili pro děti a jejich rodiče tvoření z přírodních materiálů, tyto přírodniny jsme společně nasbírali při dopoledních vycházkách. Práce děti bavila, což dokazovaly nejen krásné výtvory plné fantazie, ale především radostné a spokojené tváře všech zúčastněných - dětí i jejich rodičů.

Díky za každou chvíli, kterou takto věnujete svým dětem, protože Váš čas je to nejvíc, co jim v této uspěchané době můžete dát.

Všichni ze třídy č. 3

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u ČMELÁČKŮ Tisk Email

IMG 8013

Jedno podzimní odpoledne jsme pozvali do naší třídy Čmeláčků rodiče a sourozence na Jablíčkování. Dopoledne jsme pro návštěvu upekli jablíčka v županu. Rodičům jsme předvedli tématické básničky a písničky a pak jsme dali prostor pro hru i rodičům. V soutěži "O nejdelší jablíčkovou slupku" vyhrál tatínek Míši. Pak už jsme se všichni společně dali do vaření jablíčkového kompotu. Než se kompot uvařil, nakreslili a vystřihli jsme jablíčko s věnováním, které jsme zavěsili na jablůňku. Odpoledne jsme si moc užili a všichni jsme si domů odnesli skleničku s voňavým jablíčkovým kompotem.

Celý článek...
 
Jak jsme hledali dýňová strašidla Tisk Email

P1010121

Na zahradě naší školky se nám schovala dýňová strašidla - to byla fuška je všechny najít, ale za tím největším DÝŇÁKEM jsme museli jet do lesa. Podzimní les je skoro kouzelný - krásně voní, posloucháme zpěv ptáčků, dokonce jsme uviděli veverku. Houby, kterých letos rostlo hodně moc, jsme nechali zvířátkům. 

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u PUSINEK Tisk Email

P1010082

Přírodniny /listí, žaludy, kaštany, šípky.../, které jsme si nasbírali na výletě na Vinících jsme využili při tvoření s rodiči. Děti si s mamkou, nebo taťkou  vyrobily panáčka PODZIMNÍČKA.

PUSINKY A paní učitelky

Celý článek...
 
Podzimní tvoření u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 5620

Barevný podzim nám připravil množství nápadů na pracovní a výtvarné činnosti. Zpestřením pro děti byla návštěva rodičů jedno odpoledne v naší třídě. Z brambor a dalších přírodnin rodiče s dětmi vytvořili nádherné panáčky, zvířátka, mašinku..... Děti rodičům zazpívaly, přednesly a předvedly písničky a říkanky s podzimní tématikou.

KOŤÁTKA a jejich paní učitelky

Celý článek...
 
Jak jsme tahali řepu Tisk Email

P1010077

Využili jsme krásné, slunečné, podzimní počasí a vyrazili na výlet do přírody - na Vinice. To, co se učíme ve školce jsme si vyzkoušely a ověřili v praxi. Viděli jsme ovocný sad, záhony ze zeleninou a došlo i na pohádku "O veliké řepě". Z fotek je vidět, že jsme si dopoledne v přírodě moc užili.

Pusinky z MŠ Slunečná

Celý článek...
 
Do naší školky přišla policejní návštěva Tisk Email

DSC 2241

Třídy SLUNÍČKA a  BERUŠKY měly bezva dopoledne. Navštívila je mluvčí Policie ČR z Ústí nad Orlicí. V rámci preventivního programu pro mateřské školy se děti dozvěděly důležité informace pro svoji bezpečnost a bezpečnost v silničním provozu. Velký ohlas u dětí měly praktické ukázky nebezpečných situací. Také si mohly prohlédnout policejní uniformu a pomůcky, které používají při práci.

Za všechny děti a učitelky děkuje pí. uč. Bc. Hana Šeránková

Celý článek...
 
Muzikohrátky u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 5599

Africké bubny DJEMBE, rytmické a melodické nástroje z celého světa u nás ve školce nemáme. Proto jsme si do naší třídy pozvali muzikoterapeuta Pavla Jasanského, kterého my i děti známe z minulých setkání. Všichni jsme si muzikohrátky užili.

P. učitelky a KOŤÁTKA

Celý článek...
 
Náš první společný výlet Tisk Email

IMG 5568

Autobusem jsme vyrazili na náš první společný výlet v tomto školním roce. Nejprve jsme se museli pořádně posilnit na cestu - hrad Litice je na velkém kopci. Cestou necestou krásnou přírodou jsme došli až k cíli, kde nás přivítal pan kastelán a provedl nás celým hradem. Mohli jsme si i vyzkoušet postavit vstupní bránu, jen na věž jsme se báli - byla opravdu vysoko. Počasí nám dnes nepřálo - zapoměli jsme si objednat sluníčko - tak příště.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Naše první pohádka Tisk Email

IMG 7830

Jedno skoro slunečné dopoledne nás čekalo na naší zahradě překvapení - nehráli jsme si na písku, nejezdili na kolech, neběhali, ani jsme nelezli na průlezkách. Přijelo za námi divadlo. V divadle byl pan král, princ a hlavně Šípková Růženka. Pohádka se nám všem moc libila.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Výlet na Bučkův kopec Tisk Email

DSC 2219

Ve středu 13.9. jsme ve třídě č. 3 /Broučků a Berušek/ v rámci tématu TVP "Školka a kamarádi" podnikli první společný pěší výlet na Bučkův kopec. Cílem takto strávného dopoledne bylo nejen si užít pěkné počasí v přírodě /a, že nám opravdu počasí přálo/, ale zároveň se více poznat a navázat tak nitky přátelství mezi novými dětmi. Výlet jsme si moc užili a už se těšíme na další.

Broučci a Berušky

Celý článek...
 
Začínáme.......... Tisk Email

.......školní rok 2017-18

Foto

 
Setkání "SLUNÍČEK" Tisk Email

IMG 20170627 102225

Dne 27.6. navštívili naši budoucí školáci ze třídy "SLUNÍČKA"- třídu "SLUNÍČKA" v MŠ Lidická. Děti si společně užily legraci a navázaly nová přátelství, která jim ulehčí první dny v ZŠ. Slunné dopoledne jim paní učitelky zpříjemnily malým pohoštěním a umožnily naším dětem využít nově zrekontruovaných prostor a herních prvků jejich zajímavé školní zahrady. Naše děti s pí. uč. Šeránkovou se už těší na společné setkání v naší mateřské škole.

Celý článek...
 
Těšíme se do školy.......... Tisk Email

IMG 5422

......budeme psát úkoly. Naši předškoláčci se loučili s mateřskou školou v úterý 20.6.. Odpoledne jim zpříjemnila pohádka "O Zlatovlásce" a humorná scénka v podání zaměstnanců MŠ - jako to chodí ve škole a na co se mají děti těšit. Ve škole se cvičí, čte, přednáší básničky, počítá, píše a hlavně jsou tam kamarádi a kamarádky a hodné paní učitelky.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Policie ČR u Čmeláčků Tisk Email

IMG 20170615 095950

Ve čtvrtek 15.6.2017 se nesly naší školkou houkačky Policie ČR. Do areálu MŠ přijela dvě policejní auta s posádkou. Čmeláčkům ze třídy č. 4 policisté přiblížili náplň svého povolání, ukázali výzbroj a děti si vyzkoušely sezení v policejním autě. Za poutavé vyprávění děkujeme npor. Mgr. Šárce Vlčkové a za zprostředkování ukázky naší paní učitelce Jarce Neklové.

Čmeláčci

Celý článek...
 
Čáry, máry v Potštejně Tisk Email

P1011525

Nasedli jsme do autobusů a vyrazili směr Potštejn. Některé třídy vyrazily na dlouhou cestu a došly až ke hradu, další navštívily zámek, kde se zúčastnily programu "Škola kouzel a magie". Ale úplně všichni jsme si užili krásné přírody, která se rozprostírá okolo Potštejna. Jen to sluníčko nám chybělo.

Všichni ze Slunečné

Celý článek...
 
Indiáni a indiánky Tisk Email

IMG 6330

My jsme školka Slunečná - školka plná indiánů a indiánek. 1.6. jsme se vydali na indiánskou výpravu, ale každá taková akce potřebuje pořádnou přípravu - připravit si oblečení, ozdobit se čelenkou, korálky, naučit se vázat indiánské uzly, umět rozdělat oheň, nacvičit si válečný pokřik a umět stopovat. Poté jsme vyrazili na dalekou cestu až na Vinice, kde nás čekal VELKÝ INDIÁN na svém koni a ukázal nám co kůň umí - to jsme koukali. Do školky jsme přišli unavení a hladoví, ale už na nás čekala sekyrková polévka a kotlíkový guláš od našich indiánských kuchařek. To jsme si to zase užili.

Indiáni a indiánky ze Slunečné.

Celý článek...
 
Úspěchy našich dětí Tisk Email

Mklub Muzejn noc 19 5 2017 8

Děti z naší školky se zúčastnily výtvarné soutěže a namalovaly svoji oblíbenou pohádkovou bytost. Vyhlášení proběhlo dne 19.5.2017 u příležitosti "Muzejní a galerijní noci" - 1. místo obsadili Anetka Češková a Vojtíšek Valášek. Gratulujeme

Celý článek...
 
Naši borci na olympiádě Tisk Email

IMG 20170531 093501

Ve středu 31.5. proběhl  9. ročník OLYMPIÁDY MŠ. Naši školku reprezentovali tito sportovci a sportovkyně: Vojtíšek Valášek, Matýsek Havlík, Dorinka Mikulecká, Amálka Jetmarová, Dominiček Bliznák, Vaneska Horáčková, Bohoušek Šraut, Štěpánek Miler, Šimonek Matoušek, Kristýnka Kuchtová. Po důkladném rozcvičení a bezchybných výkonech jsme obsadili krásné druhé místo. Soutěžilo se v hodu míčkem, ve skoku do dálky, ve skákání v pytli, ve štafetovém a překážkovém běhu. Dětem patří velký dík za jejich sportovní nasazení, ukázněnost a radost z pohybu. Děkujeme také ZŠ Jiráskova za poskytnutí prostoru na sportování a všem, kteří olympiádu pro děti připravují.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Letem světem za zábavou....... Tisk Email

P1011423

....nasedli jsme na palubu letadla a během odpoledne jsme obletěli celý SVĚT. V Itálii jsme si upekli pizzu, v Japonsku jsme měli za úkol vyrobit vějíř, v Austrálii jsme odkoukali od klokanů jejich "chůzi", v Africe jsme se ozdobili barevnými korálky, v Americe jsme potkali Indiány, kteří nás učili střílet z luku. Z tepla honem do zimy - v Antarktidě jsme se vydali po stopách tučňáků. Usměvavé letušky nám po celý let rozdávaly občerstvení a my děti jsme dostaly odměny za absolvování tak daleké cesty. V letadle hrála i hudba v podání naší Dády a Mirečka. A představte si, že v letadle připravují stejně dobré pomazánky jako v naší školce. Moc děkujeme všem, kteří pro nás bezpečný a zábavný let připravili.

Všichni v MŠ

Celý článek...
 
Výlet do Pardubic Tisk Email

20170518 090710

Jedno krásné dopoledne vyrazila naše školka na výlet do Pardubic. Na zámku nás přivítali v celé své kráse pávi, měli jsme možnost navštívit výstavu stavebnice LEGO, a hlavně jsme si užili obnovené Tyršovy sady, které se rozprostírají okolo celého pardubického zámku a nabízejí zábavu hlavně nám dětem.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Taková malá hudební slavnost Tisk Email

IMG 5399

V Základní škole Dříteč mají /stejně jako v naší MŠ/ školní sbor BONIFÁC. A právě děti z tohoto sborečku se svými učitelkami zavítaly do naší školky s pásmem písniček o zvířátkách. Naše děti z KAROSÁČKU se zase představily s pásmem písniček, které známe z pohádek. Ve zpívání se pokračovalo i odpoledne, kdy děti zazpívaly maminkám k jejich svátku.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Ani déšť, ani mráz nám duben nezkazil Tisk Email

Výlet na Vinice - třída č. 4 - Čmeldové

V jeden krásný pátek jsme se s dětmi vydali na pěší vycházku za domácími zvířátky na nedaleké Vinice. Aby nás nebylo málo, vzali jsme na výlet i fenku paní učitelky Lenky - Adelii. Na Vinicích jsme si pohladili kozu, kozla i malá kůzlátka. Ve vší parádě se nám ukázal i kohout se slepicemi. Všichni si výlet užili.     Čmeldové

Návštěna sběrného dvoru - ulice Průmyslová

Využili jsme nabídku paní Ivy Pokorné z Technických služeb Vysoké Mýto k prohlídce sběrného dvoru. Děti viděly v praxi to, o čem si ve školce povídáme.

Velikonoční tvoření - třída č. 2 -  Pusinky

K předvelikonočnímu tvoření jsme pozvali i své rodiče.

Velikonoční poklad

Ve středu 12.4. jsme se vydali do lesa na Vinice hledat velikonoční poklad. Každá třída měla svoji značenou trasu, na konci které je čekal velikonoční poklad - samé dobrůtky. Co bylo ale důležitější, byl čas strávený v lese, kam se každé roční období vracíme a pozorujeme změny, které nám příroda nachystá.

Hvězdárna v Hradci Králové

Naši předškoláci jako tradičně absolvovali výlet do hvězdárny.

Den Země

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali na vysokomýtské náměstí na oslavu svátku naší planety Země.

Celý článek...
 
A ještě jedna hezká VZPOMÍNKA Tisk Email

DSC 3018 DxO

Před koncem loňského roku byla naše školka oslovena firmou Iveco Czech Republic, a. s., konkrétně paní Zuzanou Novákovou. Naše děti měly za úkol vytvořit svůj vzorník látek a také se podílet na výběru potahové látky do školních autobusů, které vyrábí již zmiňovaná firma. Tato spolupráce byla moc příjemná, možná i proto, že probíhala v předvánočním čase. Děti měly možnost se podívat do sídla firmy, kde pracují rodiče některých dětí. Pro děti byl připraven pestrý program a odměny.

Moc děkujeme za pozvání 

Celý článek...
 
Jak to vypadá, když přijede "ZÁCHRANKA" Tisk Email

20170316 095922

O tom se mohly na vlastní oči přesvědčit děti ze třídy KOŤÁTEK - povídaly si se záchranáři, prohlédly si vybavení sanitky a vyzkoušely si, jaké to je ležet na nosítkách.

Celý článek...
 
Co ještě ve školce zažijeme do konce školního roku Tisk Email

Přehled akcí do konce školního roku 2016-17

Celý článek...
 
Hu hu hu MASOPUST je tu Tisk Email

20170228 105513

Hej hej hej masopust je nej. Jedno krásné slunečné úterý třídy čmeláčků a zajičků se svými učitelkami představily ostatním dětem v naší školce další tradice - MASOPUST. Masopustní průvod procházel školkou a nám všem představil svůj program. Nechyběly ani tradiční koblížky, které nám usmažily šikovné paní kuchařky.

Volám, volám zas,

aby nebyl mráz,

ať je všeho dost,

lidem pro radost - 

jablek, hrušek, slív,

k tomu plný chlív

a těch trnek, plný hrnek

a těch ořechů, plnou punčochu.

Moc děkujeme všem, které nám tuto tradici zprostředkovali - nám velkým i malým.

                                                                                                                                                                   Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Karneval Tisk Email

DSCN2717

Tak takhle nějak to u nás ve školce vypadá, když máme karneval.

Celý článek...
 
Stavím, stavíš, stavíme...... Tisk Email

DSCN2619

TÝDEN S GEOMAGEM. Děti z naší školky měly možnost vyzkoušet si své šikovné ruce při tvoření ze stavebnice GEOMAG. Při stavění byly potřeba zapojit nejen ruce, ale hlavně fantazie - a ta našim dětem rozhodně nechybí.

Celý článek...
 
V září už budu školákem Tisk Email

P1140985

Moc rádi přijímáme pozvání na návštěvu našich základních škol. V prosinci navštěvujeme vánoční jarmark v ZŠ Javornického a vánoční setkání v ZŠ Jiráskova. V lednu jsme byli za našimi kamarády, kteří již chodí do VELKÉ školy a alespoň na malou chvilku jsme si vyzkoušeli být školáky. V květnu se zase těšíme na sportování v ZŠ Jiráskova. Moc děkujeme za tato pozvání.

                                                                                                                                Kluci a holky ze školky

Celý článek...
 
Za zvířátky do lesa - učíme se v přírodě.... Tisk Email

IMG 5167

.....pozorujeme stopy, posloucháme zvuky ptáčků. Víme, že v lese se máme chovat tiše, abychom zvířátka nevyrušili. Víme, co má lesní zvěř ráda a nějaké dobrůtky jsme jí přivezli. Hlavně jsme si užili pobyt na čerstvém vzduchu a SNÍH.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Zimní radovánky Tisk Email

P1011313

Takovou nadílku sněhu si musíme pořádně UŽÍT.

Celý článek...
 
Vánoce u KOŤÁTEK Tisk Email

IMG 5051

Vůně cukroví patří neodmyslitelně k vánočním svátkům. Společně jsme si upekli oříškovo vločkové kuličky a s cukrovím, které nám daly maminky jsme si pochutnali na vánoční besídce.

                                                                     Koťátka

Celý článek...
 
Vánoční tradice v MŠ Tisk Email

P1011293

V letošním roce jsme pro děti a jejich rodiče připravili vánoční setkání ve znamení tradic. Světýlková cesta na naší zahradě vedla děti společně s jejich rodiči od tradice ke tradici: krájení jablíček, hlazení stromů, pouštění lodiček, pletení vánočky, zdobení perníčků, věštění budoucnosti odkrytím hrníčků, hledání jmelí a zlatého prasátka, ochutnání cukroví a punče. Tím nejhezčím zážitkem pro všechny byl čas, který děti strávily se svými rodiči. Celou zahradou se nesly vánoční koledy.

Celý článek...
 
Výstava betlémů v MŠ Tisk Email

P1011299

Čas, kdy se děti těší na Ježíška je dlouhý a vůbec neutíká. Letos jsme si ho zpříjemnili výrobou betlémů. Každá třídy vyrobila skutečný originál.

Celý článek...
 
Vánoční zpívání Karosáčku II. Tisk Email

IMG 4958

Pěvecký sbor Karosáček zazpíval na setkání se seniory ve dnech 7.12. a 8.12.2016.

Celý článek...
 
Školkou chodil Mikuláš...... Tisk Email

P1011262

....a anděl......a čerti. I děti z naší školky navštívily tyto bytosti. Do školky přišly s plným pytlem dobrot pro hodné děti, ze školky odcházely s pytlem úplně prázným. A to se byly podívat ve všech třídách, v ředitelně, v kuchyni a prádelně. To se máme dobře, že jsme ve školce všichni hodní - protože hodné lidi a děti čerti do pekla neodnesou.

Celý článek...
 
Vánoce s KAROSÁČKEM Tisk Email

 MG 0700  

Pěvecký sbor Karosáček, který působí při naší školce nacvičil od září 2016 nové pásmo písniček se zimní a hlavnvě s vánoční tématikou. Toto pásmo poprvné děti představily na tradičním adventním kujebáckém jarmarku. Je již tradicí, že naši zpěváčci mají vžy nejvíce diváků a největší potlesk. Však si ho zaslouží za bezchybný výkon a nadšení, se kterým zpívají. Velký dík patří Olince Mrázové a Dádě Koupilové, které sboreček vedou. Dále děti zazpívají 7.12. a 8.12. na vánočním setkání se seniory.

 

Celý článek...
 
Podzim je barevný a zábavný Tisk Email

DSCN4785

Podzim je roční období na které se vždy moc těšíme. Využíváme různých přírodnin k tvoření - někdy to zvládneme sami a někdy si pozveme na pomoc rodiče. Využíváme prostory naší zahrady k podzimním hrám.

Děti z MŠ

Celý článek...
 
Cvičím, cvičíš, cvičíme Tisk Email

DSC 1825

V letošním školním roce jsme začali využívat prostory Sokolovny ve Vysokém Mýtě. Děti se seznamují s novým cvičebním nářadím, překonávají různé překážky, získávají nové dovednosti. Na cvičení se vždy moc těší.

Celý článek...
 
V lese je nám dobře Tisk Email

P1011228

Ve školce si povídáme o lese, poznáváme stromy, učíme se pojmenovat lesní zvířátka. Ale jaké by to bylo učení, kdybychom se do lesa nejeli podívat. V lese je nám opravdu DOBŘE. Stavíme domečky pro zvířátka, sbíráme šišky, žaludy, kaštany, sedíme u ohýnku, pozorujeme mraveniště a hlavně se učíme, jak se máme v lese chovat a jak les chránit, aby nám v něm bylo ještě dlouho dobře.

Všichni z MŠ

Celý článek...
 
Dýňování Tisk Email

DSCN2523                 

Na zahradě naší školky se nám schovala dýňová strašidla - bylo jich jako prstů na jedné ruce. My děti jsme je musely najít a za splnění úkolu jsme dostaly od dýňového strašidla sladkou odměnu - TO JSME SI TO ZASE PĚKNĚ UŽILY. Děti z MŠ

Celý článek...
 
Podzimní výlet do Slatiňan Tisk Email

P1011219

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve dnech 27. a 29. září jsme s dětmi vyrazili na výlet do Slatiňan.

Krásné prostředí zámku a slunné počasí - NO PROSTĚ POHODA. Všichni ze Slunečné

 

Celý článek...
 
© 2014, Mateřská škola Slunečná - Vysoké Mýto, všechna práva vyhrazena